czwartek, 02 lipiec 2020 16:45

Jak bezpiecznie ulokować oszczędności w nieruchomości ?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Lokowanie oszczędności Lokowanie oszczędności

Co zrobić jeżeli posiadamy pokaźne oszczędności i nie chcemy, aby coraz większa inflacja pomniejszała nasz kapitał? Warto zastanowić się nad zainwestowaniem naszych pieniędzy.

Dzisiaj rynek jest bardzo nie stabilny i większość inwestycji nie gwarantuje zysku, a nawet wręcz przeciwnie obarczona jest dużym ryzykiem poniesienia straty. Od lat pewnym sektorem inwestycyjnym okazują się jedynie nieruchomości, które stanowią bezpieczną lokatę dla naszych oszczędności.

 

Zakup działki budowlanej

 

Od kilku lat możemy na rynku zauważyć trend wzrostowy jeżeli mówimy o wartości działek budowalnych. Zakup działki, więc wydaję się dziś bezpiecznym miejscem, gdzie nasze pieniądze nie stracą na wartości, a nawet mogą wygenerować pokaźne zyski. Ceny ziemi są tym większe, im bliżej są zlokalizowane większych miast, a ich położenia w danej miejscowości zapewnia dostęp do wszystkich mediów. Warto więc poszukać działki w oparciu o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Możemy na nim znaleźć plany danej gminy odnośnie przeznaczenia każdego wolnego kawałka ziemi. Warto bowiem zakupić działkę, która w planie zagospodarowania przestrzennego leży na terenach przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną. Oznacza to, że w najbliższej przyszłości w sąsiedztwie działki będą powstawać nowe domy. Dzięki temu, nawet jeżeli upatrzony przez nas kawałek ziemi leży daleko od najbliższych zabudowań, to w niedalekiej przyszłości w granicach działki powinny znajdować się wszystkie potrzebne do zamieszkania media. W takim przypadku po kilku latach od zakupu działki jej wartość może wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent.

Pamiętać też należy o tym, żeby miejscowość w której leży dana działka nie była zbyt daleko oddalona od dużego miasta. Wtedy możemy liczyć na duże zainteresowanie naszą ziemią w szczególności miastowych ludzi mieszkających w blokach. Nasze poszukiwania powinniśmy ograniczyć do około 20 kilometrów od granic najbliższego dużego miasta. Szukana przez nas miejscowość powinna też posiadać podstawową infrastrukturę, która będzie ułatwiać życie nowemu nabywcy działki. Jeżeli w miejscowości znajduje się chociaż mały sklep, przystanek autobusowy oraz szkoła, to nasza działka budowlana będzie droższa.