środa, 29 lipiec 2020 07:38

Dom 35m2 alternatywą dla mieszkań?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Alternatywa dla mieszkania Alternatywa dla mieszkania

Dom 35m2 to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieszkać we własnych czterech ścianach. Dom ten możemy powiększyć o poddasze użytkowe, co umożliwi zrobienie tam jednej dużego pokoju, lub dwóch mniejszych. To drugie rozwiązanie jest dobre w przypadku, kiedy mamy dzieci.

Dzięki temu niewielkim kosztem stworzymy przestrzeń dla naszej małej rodziny. Taki dom możemy postawić na zgłoszenie i nie potrzebujemy do tego celu żadnych pozwoleń.

Zaletą takiego domu jest jego niska cena. Nawet zatrudniając firmę budowlaną zmieścimy się w około stu tysiącach złotych. Cena może się różnić w zależności od użytych materiałów i wystroju wnętrz. Za tą cenę moglibyśmy kupić jedynie używana kawalerkę. Dom 35m2 ma również taką przewagę nad mieszkaniem, że posiada ogródek, w którym możemy spędzać czas z rodziną i ze znajomymi. Jest to idealne rozwiązanie dla singli, par lub par z dziećmi. Również seniorzy mogą sprzedać swoje aktualnie posiadane mieszkanie, a za uzyskane pieniądze bez problemu zbudują dom. Najlepiej zdecydować się na budowę na obrzeżach miasta lub poza nim, gdyż tam działki będą tańsze niż w mieście.