poniedziałek, 30 listopad 2020 19:15

Jaka zasłona sprawdzi się w oknie pokoju w akademiku?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Gotowe zasłony Gotowe zasłony

Mimo że mieszkania w akademikach nie są zbyt zobowiązujące, warto zadbać o ich odpowiedni wystrój i eleganckie artykuły upiększające nawet najskromniejsze i ciasne wnętrza. Do takich artykułów z pewnością zaliczymy gotowe zasłony z różnorodnych materiałów.

Jeśli właśnie szykujesz się do wyjazdu na studia, przyjrzyj się, za pomocą jakich rozwiązań będziesz mogła sprawić, by Twój pokój w dziekance stał się wygodny i przytulny.

Gotowe zasłony do pokoi studenckich

Znajdziemy ich różne rodzaje. Przede wszystkim, powinny mieć żywe i niebanalne kolory, być niekłopotliwe w praniu, prasowaniu oraz zwyczajnym przechowywaniu. Z najprostszych rozwiązań polecić możemy zasłony z etaminy, a także zasłony welwetowe, niezwykle eleganckie, wprowadzające wytworność nawet do najbardziej sztampowych wnętrz. Bardzo praktycznym rozwiązaniem okażą się również firany z przelotkami, jeśli w akademiku akurat nie natrafimy na klasyczne karnisze, gdzie zasłonki i firanki mocuje się za pomocą żabek. Coraz częściej w akademikach spotyka się rolety, ale są jeszcze takie miejsca, gdzie zarządcy świadomie decydują się na nielikwidowanie karniszy. Pokój ozdobiony okienną zasłoną zawsze będzie się wydawał cieplejszy i przytulniejszy od pokoju, gdzie z ramy okiennej zwisa beznamiętnie roleta. Za pomocą tkanin z efektownym printem do przestrzeni wprowadzić można wiele magii i uroku. Jakie zasłony drukowane możemy w pierwszej kolejności polecić studentom w ich pierwszych studenckich mieszkaniach?

Zasłony młodzieżowe z nadrukiem - także dla studentów

To, że wyszliście już okresu nastoletniego nie oznacza wcale, że motywy związane z kulturą młodzieżową muszą się Wam stać obce z dnia na dzień! Wręcz przeciwnie, wiele motywów młodzieżowych zdaje egzamin także na późniejszym etapie życia. Kolorowe zasłony młodzieżowe z nadrukiem stosować można niezależnie od wieku, bo przecież “każdy ma tyle lat, na ile się czuje”. Propozycji na aranżację znajdziemy wiele, np.:

  • zasłony w zielone palmy, imitujące krajobraz dźungli

  • zasłony z grafiką w postaci typografii z komiksów, napisy często w języku angielskim, komiksowe szczegóły

  • zasłony 3D z grafiką trójwymiarową

  • zasłony we wzory orientalne i kubistyczne

  • zasłony z naszyciami, łatami i perforacjami

  • zasłony gładkie, jednokolorowe, z dyskretnym nadrukiem na brzegach

  • zasłony w pasy różnokolorowe

  • zasłony malinowe

  • zasłony w kolorze turkusowym

Zasłony z etaminy

Zasłony z etaminy

Zasłony i firanki gotowe - umiejętne zastosowanie i oszczędzanie

Kupując zasłony gotowe lub firanki przeznaczone specjalnie do nowego pokoju w akademiku lub na stancji warto zaopatrzyć się w kilka modeli i odmian. Dzięki temu, że regularnie będziemy wymieniali zasłony na oknach, dłużej nam one posłużą w idealnym stanie. Przyda się wybierać zasłony gotowe na przelotkach, które po praniu nie będą już wymagały dodatkowego prasowania. Dzięki temu zaoszczędzimy czas. Wśród ofert sklepów sprzedających zasłony wysokiej klasy jest wiele propozycji, wobec których nie można przejść obojętnie. Mamy nadzieję, że i Wy coś z nich wybierzecie!