sobota, 20 kwiecień 2024 08:57

Tragiczna śmierć 6-latka w Żytnie pod Łodzią

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tragiczna śmierć 6-latka Tragiczna śmierć 6-latka fot: pixabay

 Ponad rok po śmierci 6-letniego chłopca z gminy Żytno, który zmarł po nieszczęśliwym wypadku z udziałem jego kurtki, rodzina i mieszkańcy nadal nie mogą uwierzyć w to tragiczne zdarzenie. Chłopiec stracił życie w wyniku zaciskającej się na jego szyi kurtki podczas zabawy na drewnianym płocie.

 

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną śmierci 6-latka w Żytnie?
  • Jakie działania podjęto po wypadku, aby uratować życie chłopca?
  • Jakie były wyniki śledztwa w sprawie śmierci 6-latka?
  • Czy śledztwo wykazało jakieś zaniedbania ze strony rodziców chłopca?
  • Jakie wnioski płyną z tego tragicznego zdarzenia dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieci?

Nieszczęśliwy wypadek

Zdarzenie miało miejsce 29 marca ubiegłego roku. 6-latek bawił się na prywatnej posesji w gminie Żytno, gdzie podczas zeskakiwania lub schodzenia z drewnianego płotu jego kurtka zahaczyła o sztachetę. Niestety, kurtka zacisnęła się na szyi dziecka, co doprowadziło do utraty funkcji życiowych. Na miejsce szybko przybyli ratownicy medyczni, którzy przywrócili funkcje życiowe chłopca, a następnie przetransportowali go śmigłowcem do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Pomimo wysiłków medyków, chłopiec zmarł 4 kwietnia.

Śledztwo i jego wyniki

W związku z tragicznym wypadkiem, Prokuratura Rejonowa w Radomsku wszczęła śledztwo pod kątem czynu z art. 160 § 2 kk w związku z art. 155 kk i art. 11 § 2 kk. Po kilku miesiącach dochodzenie zostało umorzone. Jak informuje Magdalena Czołnowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, zebrane materiały dowodowe nie wskazały na przyczynienie się osób trzecich do śmierci dziecka ani na zaniedbania ze strony rodziców.

Wypadek ten pozostaje bolesnym przypomnieniem o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym podczas zabawy. Pomimo tragicznego finału, śledztwo potwierdziło, że śmierć chłopca była nieszczęśliwym wypadkiem.

źródło: lodzse.pl