poniedziałek, 22 kwiecień 2024 14:36

Kolizja w Łodzi zablokowała ruch tramwajów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Groźny wypadek w Łodzi Groźny wypadek w Łodzi fot: pixabay

Zderzenie samochodów osobowych na ważnym skrzyżowaniu. Tramwaje musiały zmienić swoje trasy. Tramwajowa „piętnastka” musiała zmienić swoją trasę po tym, jak na Starym Na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Kopernika w Łodzi doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu tramwajowym. Incydent miał miejsce w poniedziałek, 22 kwietnia, około godziny 15:15

Czego się dowiesz:

  • Co spowodowało zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Kopernika?
  • Jakie były bezpośrednie skutki zderzenia dla ruchu tramwajowego?
  • Jakie zmiany w trasach tramwajów wprowadzono w odpowiedzi na zdarzenie?
  • Kto został ukarany mandatem karnym i za co?
  • Kiedy ruch na skrzyżowaniu Gdańskiej z Kopernika został wznowiony?

Szczegóły zdarzenia

Do kolizji doszło, gdy 19-letni kierowca czarnej Alfy Romeo, jadący od strony ulicy Gdańskiej, nie ustąpił pierwszeństwa niebieskiemu BMW prowadzonemu przez 38-letnią kierującą, jadącą od strony ulicy Kopernika. Skutkiem tego była blokada jednego z głównych skrzyżowań w dzielnicy Stare Polesie, co miało bezpośredni wpływ na lokalny transport publiczny.

Zmiany w ruchu tramwajowym

W wyniku zdarzenia, komunikacja tramwajowa linii 15 została czasowo przekierowana. MPK Łódź zorganizowało objazd przez ulice: Żeromskiego, Kopernika, Włókniarzy, Mickiewicza, Kościuszki, Żwirki, Piotrkowska Centrum, Kościuszki, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Pomorska. Objazd dotyczył jedynie kierunku jazdy w stronę Stoków.

"Linia 15 - od Żeromskiego/Kopernika przez Kopernika - Włókniarzy - Mickiewicza - Kościuszki - Żwirki - Piotrkowska - Piotrkowska Centrum - Kościuszki - Zachodnia - Ogrodowa - Północna - Kilińskiego - Pomorska, gdzie wracamy na swoją trasę. Objazd tylko w podanym kierunku jazdy" - MPK Łódź

Ruch na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej z Kopernika został wznowiony o godzinie 15:45, po półgodzinnej przerwie spowodowanej zdarzeniem. Kierujący Alfą Romeo został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji. Dzięki szybkiej interwencji służb i sprawnemu zarządzaniu kryzysowemu, większe utrudnienia w ruchu tramwajowym zostały zminimalizowane.

źródło: tulodz.pl