czwartek, 30 maj 2024 17:14

Mężczyzna z 2,5 kg marihuany zatrzymany przez łódzkich policjantów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zatrzymanie na Widzewie Zatrzymanie na Widzewie Zdjęcie redakcyjne

Łódzcy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę na Widzewie, który przechowywał w mieszkaniu blisko 2,5 kilograma narkotyków. Podejrzany usłyszał zarzuty i trafił do aresztu na trzy miesiące

.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy i gdzie łódzcy policjanci zatrzymali mężczyznę z narkotykami?
  • Ile narkotyków zabezpieczono w mieszkaniu na Widzewie?
  • Jakie zarzuty usłyszał zatrzymany mężczyzna?
  • Jakie konsekwencje grożą podejrzanemu za posiadanie znacznych ilości środków odurzających?
  • Kto prowadzi śledztwo w tej sprawie?

Zatrzymanie na Widzewie

21 maja 2024 roku, tuż przed godziną 17:00, funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przeprowadzili akcję na Widzewie. Po krótkiej obserwacji wytypowanego mieszkania weszli do środka, aby sprawdzić podejrzenia dotyczące przechowywania tam środków odurzających. W mieszkaniu zastali mężczyznę, który zaczął się nerwowo zachowywać. Zapytany o narkotyki, stanowczo zaprzeczył ich posiadaniu, mimo wyczuwalnego zapachu marihuany z salonu.

Znalezisko w mieszkaniu

Funkcjonariusze po wejściu do pomieszczenia odkryli na podłodze worki z zielonym suszem. Łącznie zabezpieczono blisko 2,5 kilograma marihuany. Mężczyzna, mimo wcześniejszych zaprzeczeń, nie był w stanie ukryć dowodów swojej działalności.

Zarzuty i dalsze działania

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzany spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Śledztwo prowadzone jest przez Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Widzew.

źródło: lodz.policja.gov.pl