czwartek, 11 kwiecień 2024 14:41

Kobieta ranna na przystanku w Łodzi na ulicy Broniewskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zderzenie na przystanku autobusowym Zderzenie na przystanku autobusowym fot: pixabay

Kierując się ulicą Broniewskiego, od strony ulicy Kilińskiego, o godzinie 6:23 rano, kierowca fiata postanowił zmienić pas ruchu. Niestety, manewr ten nie był wykonany ostrożnie, co skutkowało zderzeniem z jadącym obok oplem. Fiat zajechał drogę oplowi, powodując siłę uderzenia, która spowodowała, że opel wjechał na chodnik i uderzył w wiatę przystanku autobusowego.

 Ranny na przystanku. Reakcja po wypadku

Pech chciał, że w trakcie tego niebezpiecznego zdarzenia ucierpiała kobieta, która czekała na autobus. Doznała urazów ręki i nogi, a karetka szybko odwiozła ją do szpitala. Warto zaznaczyć, że kierowcy obu pojazdów biorących udział w wypadku byli trzeźwi. Takie sytuacje stanowią przypomnienie o konieczności ostrożności na drogach, nawet podczas pozornie rutynowych manewrów, by uniknąć podobnych tragedii.

Bezpieczeństwo na drodze - nasz wspólny obowiązek

Zderzenie na ulicy Broniewskiego w Łodzi to kolejne przypomnienie o konieczności zachowania ostrożności i przestrzegania przepisów drogowych. Choć wypadki są częstym zjawiskiem, to każde z nich może zakończyć się tragicznie dla uczestników i osób znajdujących się w pobliżu. Bezpieczeństwo na drodze powinno być priorytetem dla wszystkich kierowców, aby minimalizować ryzyko wypadków i uniknąć nieszczęśliwych konsekwencji. Dlatego też, warto pamiętać o odpowiedzialności za swoje czyny za kierownicą i dbać nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale również o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: dzienniklodzki.pl