piątek, 12 kwiecień 2024 15:37

Bez ofiar po zderzeniu tramwaju i samochodu w Łodzi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zderzenie osobówki z tramwajem w Łodzi Zderzenie osobówki z tramwajem w Łodzi fot: pixabay

W piątkowe popołudnie 12 kwietnia na ulicy Dąbrowskiego, przy skrzyżowaniu z Gojawiczyńskiej w Łodzi, doszło do zderzenia samochodu osobowego z tramwajem. Mimo groźnie wyglądającej sytuacji, na szczęście nikt nie ucierpiał. Incydent ten spowodował jednak poważne utrudnienia w ruchu tramwajowym.

 

Czego się dowiesz

  • Gdzie i kiedy doszło do zderzenia tramwaju z samochodem w Łodzi?
  • Jakie były bezpośrednie skutki wypadku dla pasażerów tramwaju i samochodu?
  • Jakie objazdy zostały wprowadzone dla linii tramwajowych wskutek wypadku?
  • Jak długo mogą potrwać utrudnienia w ruchu tramwajowym spowodowane wypadkiem?
  • Jakie przypomnienie płynie z tego zdarzenia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej?

Zdarzenie bez ofiar

Zderzenie miało miejsce tuż po godzinie 15. Samochód osobowy, po kolizji z tramwajem, zatrzymał się niebezpiecznie między pojazdem a słupem sieci trakcyjnej. Pomimo siły uderzenia, zarówno pasażerowie tramwaju, jak i osoby przebywające w samochodzie, wyszły z tego zdarzenia bez szwanku. Sytuacja ta mogła zakończyć się znacznie gorzej, biorąc pod uwagę potencjalne ryzyko.

Wprowadzone objazdy

Wskutek wypadku ruch tramwajowy na zajezdni Górna został tymczasowo wstrzymany. Linie 2, 14, i 16 zostały przekierowane na objazdy. Tramwaje linii 2 kursują od węzła Dąbrowskiego/Śmigłego-Rydza przez al. Śmigłego-Rydza, Piłsudskiego, aż do Piotrkowskiej Centrum. Linia 14 została przekierowana ulicą Dąbrowskiego, Rzgowską i placem Niepodległości na swoją trasę. Tramwaje linii 16 zawracają na placu Niepodległości. Przewidywane utrudnienia mogą potrwać dłużej, ze względu na konieczność usunięcia wykolejonego tramwaju oraz samochodu z torowiska, co wymagało interwencji strażaków.

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Gojawiczyńskiej w Łodzi, choć zakończył się bez ofiar, wyraźnie pokazuje, jak nieprzewidywalne mogą być sytuacje na drodze. Wprowadzone zmiany w trasach tramwajowych mogą wpłynąć na plany podróżnych, więc warto śledzić komunikaty MPK. Incydent ten jest przypomnieniem o konieczności zachowania ostrożności, zarówno dla kierowców, jak i pasażerów komunikacji miejskiej.

źródło: dzienniklodzki.pl