czwartek, 04 kwiecień 2024 14:04

Katastrofa budowlana w Łodzi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 Katastrofa budowlana w Łodzi Katastrofa budowlana w Łodzi fot: pixabay

W dniu przed świętami Wielkiej Nocy, przy ulicy Lutomierskiej w Łodzi doszło do groźnego zdarzenia. Dach przylegający do sklepu spożywczego zapadł się, co skłoniło straż pożarną do ewakuacji 10 osób znajdujących się wewnątrz budynku. To kolejne niebezpieczne wydarzenie budowlane, które miało miejsce w Łodzi w ostatnich tygodniach.

 

Zdarzenie w Wielki Piątek

Informacje o incydencie podały same osoby zamieszkujące w okolicy, które zamieściły wpisy na portalu społecznościowym opatrzone fotografiami. Według relacji świadków, fragment dachu nad chodnikiem groził zawaleniem, co skłoniło służby do natychmiastowej reakcji. Strażacy podjęli działania mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia i ewakuację osób.

Reakcja służb i decyzje administracyjne


Komenda Miejska Straży Pożarnej w Łodzi potwierdziła udział w akcji ratunkowej oraz zabezpieczenie terenu. Kpt. Łukasz Górczyński poinformował, że filary podtrzymujące dach były zdeformowane, co doprowadziło do obniżenia jego wysokości. Przedstawiciel zarządu administracyjnego oraz nadzoru budowlanego zdecydowali o wyłączeniu budynku z eksploatacji. Na szczęście nie zgłoszono osób rannych w wyniku tego zdarzenia, jednak sklep pozostanie zamknięty do czasu usunięcia uszkodzeń.

Wydarzenia tego typu przypominają o konieczności regularnych kontroli stanu technicznego budynków i konserwacji infrastruktury miejskiej, aby uniknąć podobnych tragedii. Działania służb ratunkowych oraz administracyjnych są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta.