czwartek, 06 czerwiec 2024 15:35

Karambol na autostradzie A1 w Łodzi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Karambol na autostradzie A1 w Łodzi Karambol na autostradzie A1 w Łodzi Zdjęcie redakcyjne

Na autostradzie A1 przy węźle Rokicińskiej w Łodzi doszło do zderzenia trzech pojazdów, co całkowicie sparaliżowało ruch w kierunku Gdańska. Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 4 czerwca, około godziny 16.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie i kiedy doszło do karambolu na autostradzie A1?
  • Jakie pojazdy były zaangażowane w zderzenie na A1?
  • Kto odpowiada za wyjaśnianie przyczyn zderzenia na A1 w Łodzi?
  • Jakie działania podjęto w odpowiedzi na zablokowanie ruchu na autostradzie A1?

Przebieg zdarzenia

Zgodnie z relacją policji, przyczyną karambolu była kolizja spowodowana przez 44-letniego kierowcę Iveco, który najpierw uderzył w samochód marki Volvo. Siła uderzenia spowodowała, że Volvo zderzyło się z Fiatem, a ten z kolei uderzył w Forda. Wszystkie zdarzenie zostało zarejestrowane przez wideorejestrator w samochodzie jadącym za uczestnikami wypadku.

Reakcja służb

Na miejsce niezwłocznie zostały wezwane wszystkie służby ratunkowe, które zajęły się zarządzaniem kryzysowym oraz regulacją ruchu. Ulica Rokicińska, będąca jednym z głównych węzłów komunikacyjnych w mieście, była zablokowana przez trzy godziny, co spowodowało poważne utrudnienia w ruchu.

Śledztwo w toku

Jak informuje mł. asp. Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, przyczyny i okoliczności zderzenia są nadal badane przez Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym. Analizowane jest również nagranie zdarzenia, które może dostarczyć dodatkowych dowodów na potrzeby śledztwa.

"Do zdarzenia doszło na jezdni w kierunku Gdańska. Z nieustalonych dotąd okoliczności 44-letni kierujący Iveco uderza w samochód volvo, ten następnie uderza w fiata, a ten następnie w forda. Wyjaśnianiem przyczyn tego zajścia będzie się teraz zajmować Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym" – informuje mł. asp. Jadwiga Czyż.

źródło:: Tu Łódź