środa, 05 czerwiec 2024 16:35

Kontrowersje w Łodzi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kontrowersje w Łodzi Kontrowersje w Łodzi Fot: Pixabay

Sprawa Wodnego Rynku w Łodzi. Zamiana działek miasta z deweloperem. Radny Anielak: nie było nic o kupcach i mieszkańcach!
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Łodzi, łódzka posłanka PiS, Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, zapowiedziała złożenie doniesienia w sprawie uchwały, która dopuszcza zamianę miejskich działek z deweloperem. Decyzja ta może prowadzić do likwidacji Wodnego Rynku oraz utraty stu miejsc pracy.

Czego się dowiesz:

  • Jakie działki miało otrzymać miasto w zamian za tereny Wodnego Rynku?
  • Kto zapowiedział złożenie doniesienia w sprawie uchwały na sesji Rady Miejskiej?
  • Jakie kroki podejmuje klub PiS w związku z krytykowaną uchwałą?
  • Kto był głównym krytykiem braku uwzględnienia interesów kupców i mieszkańców podczas sesji Rady Miejskiej?
  • Jakie konsekwencje może mieć likwidacja Wodnego Rynku dla lokalnej społeczności?

Kontrowersyjna zamiana działek miasta z deweloperem

Uchwała o zamianie działek, przegłosowana w marcu, budzi wiele wątpliwości. Deweloper ma otrzymać tereny wart 5,4 mln zł, natomiast miasto zyskać działki wyceniane na 3,6 mln zł oraz ponad 900 tys. zł różnicy w wartości. Jednakże projekt deweloperski zakłada zabudowę, która narusza teren Wodnego Rynku, gdzie lokalni kupcy prowadzą handel od lat, obawiając się przymusowej relokacji.

Krytyka decyzji i apel o unieważnienie uchwały

Kupcy z Wodnego Rynku oraz posłanka van Heukelom wyrazili niezadowolenie z braku uwzględnienia ich interesów podczas sesji Rady Miejskiej. Krytyka dotyczyła również sposobu wprowadzenia uchwały na sesję oraz braku jasnego odniesienia do Wodnego Rynku w dokumentacji. Radny Tomasz Anielak z klubu PiS przyznał, że popełnił błąd popierając uchwałę, która nie uwzględniła interesów kupców i mieszkańców.

Krok w kierunku unieważnienia uchwały

W związku z naruszeniem terminów konsultacji oraz nieuwzględnieniem interesów społeczności lokalnej, klub PiS złoży projekt uchwały w sprawie unieważnienia marcowej decyzji dotyczącej zamiany działek. W związku z tym wojewoda łódzki został poproszony o interwencję w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

źródlo: Dziennik Lódzki