czwartek, 01 lipiec 2021 14:51

Regały paletowe - Producent Amrack

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
regały paletowe regały paletowe pixabay

Magazyny są często częścią nieruchomości należących do sklepów wielkopowierzchniowych, internetowych, a także hurtowni.

Ich wielkość dostosowywana jest do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Jednak nie tylko wielkość magazynu się liczy, ale także sposób, w jaki jego przestrzeń będzie zagospodarowana i zaaranżowana. Jednym z najważniejszych elementów, które powinny znaleźć się w każdym magazynie są odpowiednio dobrane regały. Jakie warto wybrać? O czym jeszcze należy pamiętać przy urządzaniu magazynu?

O czym należy pamiętać urządzając pomieszczenia magazynowe?

Jednym z najważniejszych czynników, które trzeba brać pod uwagę przy urządzaniu pomieszczenia magazynowego jest bezpieczeństwo jego pracowników oraz ergonomia ich pracy. Dlatego też należy opracować odpowiednie ciągi komunikacyjne pomiędzy regałami. Powinny się w nich swobodnie poruszać osoby pracujące w magazynie, również takie, które pracują z wykorzystaniem maszyn, np. wózków widłowych służących do przenoszenie większej ilości towaru.

Trzeba też pamiętać o tym, że wszelkie regały, w tym regały wysokiego składowania powinny być stabilne i odpowiednio przymocowane do podłoża, a także ewentualnie do ścian. To zmniejszy ryzyko sytuacji mogących skutkować wypadkiem przy pracy.

Jakie regały wybrać do pomieszczeń magazynowych?

Jednym z ciekawszych rozwiązań do magazynów wielkopowierzchniowych są regały paletowe, które w swojej ofercie ma między innymi firma https://amrack.pl/. Regały paletowe przepływowe polecane są szczególnie do składowania towarów znajdujących się na paletach. Jednak można je wykorzystać także w przypadku mniejszych towarów. Wszystko zależy od potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Jako główne zalety tego rodzaju regałów wskazuje się ich przystępną cenę, a także wygodny dostęp do towarów na nich ułożonych. Dobra widoczność poszczególnych palet pozwala także na łatwiejszą kontrolę ilości towaru znajdującego się na magazynie. Warto też wspomnieć o tym, że mają one budowę modułową, co pozwala na dobranie ich wymiarów do indywidualnych potrzeb klienta.