wtorek, 25 maj 2021 13:09

Hale do wynajęcia i optymalne magazynowanie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Miejscapaletowe Miejscapaletowe pixabay

Branża magazynowa przeżywa obecnie swoją złotą erę. Obłożenie magazynów jeszcze nigdy nie było tak duże, dlatego inwestorzy szukają różnych sposobów na skuteczne magazynowanie przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

 

Warto podkreślić, iż rozwój e-commerce sprawił, iż magazyny od kilku ostatnich kwartałów cały czas są przepełnione. Dlaczego hale do wynajęcia to tak przydatny pomysł i jak skutecznie zoptymalizować magazynowanie?

Hale do wynajęcia – czy ma to sens?

Zwiększone zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową jest w ciągu ostatnich kilku kwartałów coraz większe, dlatego przedsiębiorcy starają się w jakiś sposób radzić sobie z tym problemem. To oczywiste, że magazyny nie mogą się po prostu powiększyć, bo jest to fizycznie nie możliwe – każdy magazyn ma określoną ilość miejsca i jeżeli ruch jest zbyt duży, to zaczynają się przestoje, które jak wiadomo są wyjątkowo szkodliwe dla biznesu. Hale do wynajęcia to wyjątkowo atrakcyjny pomysł, ponieważ koszt wynajęcia takiego magazynu jest zdecydowanie niższy, niż postawienie czy kupienie nowego. Warto podkreślić, że dużym zainteresowaniem cieszy się dziś także do wynajęcia hala magazynowo-produkcyjna ze względu na duży potencjał.

Jak skutecznie zoptymalizować magazynowanie?

Wynajem magazynu jest doskonałą odpowiedzią na brak przestrzeni magazynowej w obecnej hali, jednakże warto zaznaczyć, że zawsze w magazynach powinno prowadzić się optymalne magazynowanie. Na czym polega takie magazynowanie? Chodzi przede wszystkim o właściwe zarządzanie, ponieważ każdy magazyn jest poniekąd sercem przedsiębiorstwa. Bardzo popularnymi sposobami na optymalizację procesów magazynowania jest stosowanie metod FIFO i LIFO. Pierwsza metoda polega na tym, że produkty wprowadzone do magazynu jako pierwsze ustawiane są najbliżej strefy pakowania i najszybciej opuszczają magazyn. Metoda LIFO jest dokładną odwrotnością FIFO.

Gdzie szukać magazynów do wynajęcia?

Internet pełen jest różnorakich stron oferujących magazyny i hale na wynajem oraz ogłoszeń typu – wynajmę magazyn, halę. Warto jednak podkreślić, iż tylko profesjonalni pośrednicy są w stanie zagwarantować wysoką jakość oferowanych magazynów. Dlatego też, jeżeli szukasz dobrych magazynów na wynajem, koniecznie odwiedź - https://miejscapaletowe.pl.