piątek, 21 maj 2021 12:39

Modna biżuteria dla minimalistów – co wybrać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
biżuteria biżuteria pixabay

Minimalizm na dobre zagościł w naszym codziennym życiu. Trend ten można zaobserwować między innymi w modzie i we wnętrzarstwie. Jak się okazuje, również twórcy biżuterii stawiają coraz częściej na proste, minimalistyczne formy.

Zachwycają one praktycznie każdego miłośnika biżuterii i niebanalnych form. Sprawdź, w czym tkwi fenomen takiej biżuterii oraz na jakie modele warto szczególnie zwrócić uwagę.

Minimalistyczna biżuteria podbija serca miłośników mody

Minimalistyczna biżuteria to propozycja dla każdego, kto ceni sobie nietuzinkowy i ponadczasowy styl. Wiele modeli tego typu biżuterii, czy to kolczyków, bransolet, czy też naszyjników bazuje na prostych, geometrycznych formach. Minimalizm podkreślany jest także przez kolorystykę tych produktów. Często są one jedno lub dwukolorowe. Ich barwy wzajemnie uzupełniają się. Niezwykle ciekawie prezentują się też formy trójwymiarowe, które pozwalają na uzyskanie interesującego efektu. Zaletą takiej biżuterii jest także to, że pasuje ona do wielu różnorodnych stylizacji, zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych.

Na jakie modele minimalistycznej biżuterii warto zwrócić uwagę?

Biżuteria utrzymana w minimalistycznym stylu wykonywana jest z różnorodnych materiałów. Szczególnie ciekawie prezentuje się ta, która wykonana jest z metali szlachetnych w jednym lub w kilku uzupełniających się kolorach. Wśród modeli, które zasługują na uwagę można wymienić m.in. różnego rodzaju kółeczka o ciekawej fakturze. Inną interesującą propozycją są kolczyki w formie małych kuleczek. Mogą one składać się z kilku kulek przypominających kiść winogron. Są też modele składające się z jednej kulki. Może ona być w kolorze podstawy kolczyka lub w innym z tej samej tonacji. Jednak ciekawych propozycji jest jeszcze więcej np. kolczyki w kształcie trójkątów czy kropek, a także różnego rodzaju naszyjniki i bransoletki,  które możesz zobaczyć m.in. na stronie https://www.missdeco.pl/kategoria/bizuteria. Przeglądając oferty, zwróć uwagę również na nietuzinkowe zawieszki do łańcuszków.