sobota, 05 wrzesień 2020 14:07

Jakie usługi oferują firmy sprzątające?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
firma sprzątająca łódź firma sprzątająca łódź

Usługi firm sprzątających są coraz popularniejsze. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych przedsiębiorstw oferujących tego typu usługi, dlatego warto wiedzieć, co dokładnie znajduje się w zakresie ich obowiązków.

Jak się okazuje, coraz więcej firm oprócz standardowych propozycji, do swojej oferty wprowadza także dodatkowe, które pozwalają na kompleksową obsługę nie tylko budynków, ale także ich najbliższej okolicy. Na jakie zatem usługi można liczyć w tym zakresie?

Sprzątanie mieszkania, klatki schodowej i biura – ulga w codziennych obowiązkach

Podstawowe usługi takie jak mycie podłóg czy okien na klatkach schodowych ma w swoim zakresie praktycznie każda dobra firma sprzątająca. Łódź jest miastem, w którym działa wiele tego typu przedsiębiorstw. Oferują one także sprzątanie obiektów biurowych. Niektóre firmy rozszerzają swoją działalność o sprzątanie obiektów takich jak gabinety medyczne, kosmetyczne czy sale szpitalne, gdzie bardzo ważne oprócz posprzątania, jest także zdezynfekowanie pomieszczeń. Coraz częściej również osoby decydujące się na remonty zamawiają usługi profesjonalnego sprzątania. Można też zamówić usługę sprzątania na placach budowy czy po rozbiórkach.

Firma sprzątająca – dodatkowe usługi, na które warto zwrócić uwagę

Z uwagi na coraz większą konkurencję, wiele firm sprzątających decyduje się na poszerzenie swojego zakresu usług. I tak współpracując ze sprawdzoną firmą można liczyć między innymi na takie usługi jak odśnieżanie chodników znajdujących się przy posesji. Jedną z ciekawszych propozycji okazuje się mycie elewacji i wysokościowe mycie okien. Ta usługa jest często zamawiana do dużych biurowców, gdzie nie ma możliwości mycia okien od wewnątrz.

Sporo osób zainteresowanych jest także usługami związanymi z pielęgnacją ogrodów. W ramach usług można zamówić między innymi czyszczenie kostki brukowej wykorzystanej na ścieżkach, pielęgnację trawnika, a nawet opiekę specjalisty nad całym ogrodem i wszystkimi nasadzeniami, jakie się w nim znajdują.