wtorek, 22 wrzesień 2020 15:49

Czy warto skorzystać z Audytu SEO?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Shopeneo audyt SEO Shopeneo audyt SEO

W obecnych czasach firma, która nie posiada strony internetowej to firma, która sama sobie ucina perspektywy polepszenia swojej sytuacji na rynku. Zgodnie z prognozami ekspertów, przedsiębiorstwa niepromujące się w sieci znikną z rynku w ciągu najbliższych 5 lat.

Stała digitalizacja wielu usług i przenoszenie się głównych sił reklamowych i marketingowych do sieci wymusza od przedsiębiorców pójścia zgodnie z trendami i rozpoczęcia swojej aktywności w internecie za pomocą własnej strony internetowej, a także mediów społecznościowych. Sama aktywność jednak nie wystarcza, by odnieść pożądany sukces. By móc powiedzieć, że promujemy się skutecznie, musimy być zauważalni w sieci. Jeśli po założeniu własnej strony nie zauważamy znaczącego wzrostu zainteresowania, powinniśmy zgłosić się do profesjonalistów w celu zdiagnozowania przyczyny takiego stanu rzeczy. Takie proces nazywany jest audytem SEO. 

Dla kogo audyt SEO jest odpowiednim rozwiązaniem?

     Audyt SEO to proces, który na celu ma weryfikację poprawności działania strony internetowej, zarówno od strony kodu, przez testowanie różnych funkcjonalności aż po skuteczność pozycjonowania i widoczności w sieci. Produkt finalny, który otrzymuje osoba zlecająca audyt SEO to dokładna i wnikliwa ekspertyza naszej strony internetowej wraz z wypunktowanymi silnymi i słabymi jej stronami. Co więcej, celem audytu SEO jest wypracowanie zaleceń, które po wdrożeniu znacząco zwiększą efektywność strony zarówno od strony technicznej, jak i użytkowej. Audyt SEO to usługa, która powinna zostać przez nas wykupiona w momencie, gdy planujemy otworzyć stronę internetową, mamy już jej projekt lub nawet gotowy adres. Dzięki audytowi od samego początku będziemy mogli udoskonalić ją, zapewniając jednocześnie odpowiedni odbiór witryny przez potencjalnych klientów. Audyt SEO powinien być również wykonany w momencie, gdy na naszej stronie dokonaliśmy fundamentalnych zmian, które w efekcie mogą wiązać się z pogorszeniem technicznej strony naszej witryny. Audyt SEO może zostać również wykorzystany do poprawy jakości pozycjonowania jej i odpowiedniej optymalizacji. 

Jak wygląda audyt SEO?

     Sam proces audytu może różnić się w zależności od stopnia skomplikowania strony, jej rozbudowania, a także od naszych oczekiwań. Szczegółową ofertę możemy znaleźć pod podanym linkiem https://shopeneo.agency/audyt-seo-co-to-jest/. Z reguły audyt obejmuje takie procesy jak sprawdzenie dostępności strony z poziomu różnych urządzeń i przeglądarek, weryfikacja jej zgodności z ogólnie przyjętymi zasadami W3C, sama konstrukcja adresu strony, linki wychodzące, przychodzące. Audytowi podlega również każda funkcjonalność strony a także kwestie typowo optymalizacyjne jak dyrektywy dla automatycznych robotów, pozycjonowanie, znaczniki i keywords. 

Czy warto skorzystać z usługi Audytu SEO?

     Korzystanie z Audytu SEO https://shopeneo.agency/ to gwarancja poprawnie działającej strony, która może być głównym źródłem nowych klientów. Nowi klienci to więcej zamówień i większe zyski dla firmy. Warto więc od samego początku naszej działalności w sieci zainteresować się prawidłowym funkcjonowaniem naszej strony.