piątek, 30 październik 2020 15:56

Sufity napinane w domu: dlaczego warto?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
sufity napinane niebo sufity napinane niebo

Sufity napinane wywodzą się ze starożytności, a ich ogromny potencjał doceniany jest do dzisiaj. W efektywny sposób maskują wszelkie mankamenty stropu jednocześnie go nie obciążając, a przy tym mogą stanowić oryginalny element aranżacji wnętrza. Szukasz sposobu na szybką odmianę wyglądu wnętrza? Chcesz ukryć niedoskonałości swojego sufitu? Sprawdź trzy powody, dla których warto zamontować sufit napinany!

 

Po pierwsze: funkcjonalność

Sufity napinane to uniwersalny sposób na odmianę wyglądu wnętrza i zamaskowanie ewentualnych niedoskonałości stropu właściwego. Wykorzystane materiały i sposób montażu sufitów naciąganych umożliwiają wykorzystanie powłoki w praktycznie każdym pomieszczeniu niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia.

Membrana sufitowa nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji i jest całkowicie bezpieczna. Materiały są odporne na szkodliwe działanie wody i ognia, a właściwości antystatyczne sprzyjają alergikom.

Po drugie: prosty montaż

Sufit naciągany to specjalna konstrukcja stworzona z profili aluminiowych zamontowanych w ścianach pomieszczenia oraz rozciągniętej na nich powłoki sufitowej wykonanej z tkaniny poliestrowej lub termokurczliwej folii PCV. Membrana montowana jest tuż pod pierwotnym stropem, a sam montaż zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu godzin.

Montaż sufitów napinanych można przeprowadzić samodzielnie, jednak ze względu na podatność powłoki na uszkodzenia mechaniczne najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie go wyspecjalizowanej firmie. Pomoc profesjonalistów zmniejsza ryzyko zadrapaniu i rozerwania membrany sufitowej, a doświadczenie w montażu zwiększa żywotność sufitu.

Po trzecie: niepowtarzalny wygląd

Sufity napinane zyskały popularność dzięki możliwości dowolnej personalizacji powłoki sufitowej. W ofercie producentów dostępne są dziesiątki wzorów i kolorów, a także różnorodnych faktur pozwalających dopasować sufit naciągany odpowiedni dla konkretnej aranżacji wnętrza. Jednym z oryginalnych wzorów są sufity napinane niebo, gdzie rozprysk światła sprawia wrażenie otwartego nieba. Jest to imponująca dekoracja, która w niepowtarzalny sposób odmienia wygląd wnętrza nadając mu unikalnego charakteru.