poniedziałek, 08 marzec 2021 08:37

Dlaczego pudełka tekturowe są podstawą e-handlu?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Opakowania tekturowe Opakowania tekturowe

Boom na sklepy internetowe trwa w najlepsze. W samym 2020 roku wartość rynku e-commerce w Polsce wyniosła około 60 mld złotych, co pokazuje jak ważnym segmentem całej gospodarki jest obecnie branża sklepów internetowych.

Dlatego też sklepy internetowe powstają dziś w rekordowo szybkim tempie. Warto jednak podkreślić, że prowadzenie sklepu internetowego jest całkowicie innym doświadczeniem biznesowym, niż prowadzenie sklepu standardowego. Jedną z podstaw każdego e-sklepu są opakowania wysyłkowe. Z jakiego powodu opakowania wysyłkowe są tak ważne w sklepach internetowych i czym kierować się podczas wyboru takich opakowań?

E-commerce, czyli sklep w cyberprzestrzeni

Idea sklepu internetowego fascynuje nas co najmniej od dekady, lecz to właśnie rok 2020 był momentem przełomowym w branży e-commerce. Pandemia koronawirusa sprawiła, że całe społeczeństwo zostało zmuszone do izolacji. Wówczas, jedynym oknem na świat stał się internet – pozwalał na kontakt z bliskimi, rozrywkę oraz przede wszystkim sprawiał, że robienie zakupów nie wymagało ruszania się z domu, czy mieszkania. Dlatego też przedsiębiorcy bardzo szybko zorientowali się, że sklepy internetowe są jedyną sensową alternatywą dla panującej sytuacji epidemiczno-gospodarczej. Rok 2020 odznaczył się rekordową ilością nowopowstałych sklepów internetowych, ponieważ do sieci przenosili się zarówno przedsiębiorcy prowadzący sklepy w „realu”, oraz osoby, które postanowiły założyć e-sklep od samych podstaw. Warto w tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, że prowadzenie sklepu internetowego zdecydowanie różni się od prowadzenia jego stacjonarnego odpowiednika. Pierwszą i najważniejszą różnicą jest to, iż cały proces sprzedażowy odbywa się wyłącznie za pomocą internetu. Dlatego też tak ważnym elementem jest jakość całej usługi – począwszy na bardzo dobrym produkcie, a skończywszy na szybkiej i zadowalającej dostawie.

Dlaczego wybór producenta opakowań tekturowych ma tak duże znaczenie?

Opakowania tekturowe są jednym z najważniejszych elementów całej usługi sprzedaży w sklepie internetowym. Dlaczego? Ponieważ to właśnie od jakości opakowania oraz usługi kurierskiej zależy ocena sklepu przez danego klienta. Jeśli produkt, który sprzedaje e-sklep jest doskonały, jednakże jakość transportu oraz opakowania kartonowego pozostawia wiele do życzenia, to wówczas ocena takie sklepu zacznie gwałtownie spadać, co jest najmniej pożądaną opcją dla każdego przedsiębiorcy otwierającego sklep internetowy. Wybierając producenta opakowań tekturowych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na doświadczenie takiej firmy oraz jakość takich pudełek. Warto w tym miejscu podkreślić, że opakowania z certyfikatem FSC to wybór, który zadowala zarówno przedsiębiorcę, jak i jego klienta. Wysoka jakość takiego opakowania idzie w parze z ekologią, ponieważ certyfikat FSC jest jednoznaczną informacją, że pudełko wyprodukowane jest ze sprawdzonych źródeł drewna, co w kontekście ekologii jest niezwykle ważne.

Sklepy internetowe są dziś zdecydowanym faworytem jeśli chodzi o handel i sprzedaż, dlatego też warto zauważyć, że wybór kartonowych opakowań jest niezwykle istotny dla każdego sklepu internetowego.