piątek, 21 maj 2021 11:46

Leczenie stomatologiczne w dobie pandemii – co warto wiedzieć na ten temat?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
leczenie stomatologiczne leczenie stomatologiczne pixabay

Pandemia koronawirusa wpłynęła na wiele aspektów codziennego życia. Zupełnie zmienił się sposób funkcjonowania wielu osób.

Część z nich zrezygnowała również z wizyt lekarskich czy stomatologicznych w obawie przed zakażeniem. Ale czy faktycznie trzeba się obawiać wizyty w gabinecie stomatologicznym w tym trudnym dla każdego czasie?

Czy leczenie stomatologiczne w czasie pandemii jest bezpieczne?

Jak się okazuje, wiele gabinetów stomatologicznych, w tym także https://klinikastomatologii.eu/ oprócz standardowych zasad higieny stosowanych na co dzień, wprowadziło dodatkowe środki ostrożności. Mają one na celu zmniejszenie ryzyka transmisji choroby. Podobnie jak w wielu innych miejscach w gabinetach dostępne są środki do dezynfekcji dłoni, z których trzeba korzystać przed wejściem i po wyjściu z gabinetu. Oprócz tego trzeba zasłaniać usta i nos przebywając w poczekalni. Trzeba też zaznaczyć, że wszystko jest na bieżąco dezynfekowane, a w gabinecie i poczekalni może przebywać jedynie ograniczona liczba osób uzależniona od powierzchni pomieszczenia. Zatem przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności, korzystanie z gabinetów stomatologicznych jest bezpieczne. Dzięki temu można bez obaw dbać o swoje uzębienie.

Na jakie usługi stomatologiczne w czasie pandemii pacjenci decydują się najczęściej?

Pandemia spowodowała też zmiany w tym, jakie zabiegi stomatologiczne najczęściej są obecnie wybierane. Zazwyczaj pacjenci decydują się na takie, które związane są z leczeniem ubytków. Niestety wiele osób z obawy przed zarażeniem, a także bólem związanym z leczeniem udaje się do dentysty dopiero przy silnych objawach związanych z chorobą zębów lub przyzębia. A warto wiedzieć, że dentysta dysponuje odpowiednimi środkami przeciwbólowymi, które zastosuje w czasie borowania. Bez obaw można też z nim porozmawiać o swoich lękach, co również może wpłynąć na przebieg wizyty tak, by była ona jak najmniej stresująca dla pacjenta.