piątek, 10 luty 2023 17:26

Bełchatów – jakie atrakcje warto zwiedzić w okolicy?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bełchatow Bełchatow press materials

Bełchatów to miasto zlokalizowane w województwie łódzkim. Jest to główna miejscowość powiatu bełchatowskiego oraz gminy Bełchatów. Lokalizacja kojarzy się w głównej mierze z kopalni, elektrowni oraz krajobrazu namalowanego industrialną działalnością ludzi.

Z tego powodu dla wielu osób Bełchatów to nic więcej niż przytłaczająco wielka dziura w ziemi w Polsce. W miejscowości następują jednak modernizacje i transformacje, dzięki którym co roku wybiera się tam coraz więcej Polaków. W tłumie zaciekawionych wyjątkowo często spotkać można inwestorów, którzy handlują z lokalnymi firmami. Bełchatów jest więc idealnym punktem zarówno dla turystów, jak i inwestorów. Sprawdź, jak możesz bez problemu znaleźć piękne atrakcje, ale także znane w swojej branży sklepy, które oferują jakościowe artykuły.

Katalog najważniejszych firm w Bełchatowie

W powiecie bełchatowskim ogromne znaczenie dla funkcjonowania tego wielkiego miasta ma największe w Polsce zagłębie paliwowo-energetyczne. Kopalnia Węgla Brunatnego „Bełchatów” oraz Elektrownia Bełchatów sprawiają, że miasto jest głównym ośrodkiem energetycznym. Niemniej jednak ciągle powiększają się inne dziedziny gospodarki. Zwiększającą się popularnością cieszy się branża transportowa i motoryzacyjna, a przede wszystkim mechanika samochodowa oraz blacharstwo, lakiernictwo i spawalnictwo. Rośnie w siłę także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Reprezentowany jest przez takie firmy jak  zakłady piekarsko-ciastkarskie bary czy też restauracje serwujące potrawy z wszystkich stron świata. Listę firm obecnych w Bełchatowie z łatwością możesz znaleźć na stronie: https://ebelchatow24.pl/. Wyliczone są tam zarówno różne sklepy, jak i lokale usługowe. Dzięki temu możesz porównać wszystkie propozycje i wybrać tę spełniającą wszystkie oczekiwania Szczególnie warto zainteresować się z działem firm ubezpieczeniowych. Te firmy mogą okazać się potrzebne w wielu wypadkach.

Jakie miejsca trzeba odwiedzić w Bełchatowie?

Na terenie gminy Bełchatów jest dużo parków, zieleńców oraz miejsc codziennego wypoczynku. Przez Bełchatów przepływa niewielka rzeczka Rakówka. Zobaczyć można też dużo innych zbiorników wodnych, wśród których są cudowne stawy i oczka wodne. Najchętniej zwiedzanymi obiektami są jednak interaktywne muzeum PGE Giganty Mocy oraz zabytkowy dwór Olszewskich. Muzeum w wyjątkowo interesujący sposób opowiada o produkowaniu energii elektrycznej. Posiadłość rodziny Olszewskich to prześliczny, późnobarokowy kompleks dworsko-parkowy wzniesiony w XVIII wieku. W parku zaraz przy dworze Olszańskich zrobiona została tzw. ścieżka geologiczna. Części skał takich jak piaskowiec kwarcytowy czy głazy narzutowe zostały dostarczone przez Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów. Dla pasjonatów historii naturalnej ważnym miejscem na terenie Bełchatowa jest też ekspozycja z pozostałościami mamuta włochatego. Można ją zobaczyć w gablocie na terenie Muzeum Regionalnego.

Wydarzenia kulturalne i sportowe w Bełchatowie

W Bełchatowie organizowane są cykliczne imprezy, które zachęcają do odwiedzenia miasta tysiące fanów z całego powiatu. Do najbardziej znanych należą konkursy poetyckie, Festiwal Młodej Sztuki czy Festiwal Filmów Niepoważnych „NAKRĘCENI”. Bełchatów jest też centralnym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w powiecie. Fanów zyskał przede wszystkim za sprawą drużyny siatkarskiej Skra Bełchatów. Siatkarze kilka razy zdobywali najbardziej prestiżowe puchary. Miłośnicy sportu przez pewien czas mogli też obserwować mecze klubu piłkarskiego GKS Bełchatów w Ekstraklasie. Bełchatowska baza sportowa składa się ze stadionu, kilku hal sportowo-widowiskowych, boisk treningowych, a także basenów, kortów tenisowych, sal gimnastycznych i boisk przy placówkach edukacyjnych.