sobota, 25 luty 2023 21:47

Niszczenie dokumentów, a kwestie bezpieczeństwa - sprawdzone sposoby

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Niszczenie dokumentów Niszczenie dokumentów mat.prasowe

Wrażliwa dokumentacja musi być odpowiednio zniszczona. Co to oznacza w praktyce i jak wywiązać się z tego obowiązku? Sprawdź, w jaki sposób zatroszczyć się o poprawne niszczenie akt.

 

Utylizacja dokumentów - co możesz zrobić?

Dostępną opcją jest własnoręcznie niszczenie dokumentów np. z pomocą biurowych urządzeń. Przeważnie nie jest to jednak optymalne rozwiązanie. Do problemów zaliczymy:

  • czas i pracochłonność

Obsługiwanie niszczarki wymaga czynnika ludzkiego, a to oznacza, że zadanie będzie musiała nadzorować wybrana przez nas osoba.

  • niedostateczny poziom bezpieczeństwa

Taka utylizacja dokumentów oznacza, że będziemy musieli zadbać o składowanie ścinków papieru. W końcu, przy odpowiedniej cierpliwości, da się z nich odzyskać delikatne informacje.

Ciekawą alternatywą jest nawiązanie współpracy z firmą, która oferuje bezpieczne, oszczędne i przyjazne dla środowiska usługi. Takim przedsiębiorstwem jest m.in. RHENUS DATA OFFICE POLSKA.

Niszczenie dokumentów - jak wygląda specjalistyczne wsparcie?

W tym scenariuszu do utylizacji wykorzystuje się specjalne instalacje. Niszczenie dokumentacji przebiega więc w taki sposób, że znika ryzyko odzyskania danych. Firma może więc czuć się bezpiecznie, bo wie, że w pełni wywiązuje się z obowiązków, które nakłada na nią RODO. W ten sposób dba też o własny wizerunek.

Niszczenie dokumentacji z dobrze przygotowanym do tego wykonawcą to również znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Specjaliści realizują taką usługę kompleksowo, co znaczy, że dbają też o bezpieczny transport. Przydatny okazuje się tutaj przemyślany system pojemników oraz GPS w pojazdach przewożących dokumenty przeznaczone do utylizacji. Takie niszczenie dokumentacji przypadnie więc do gustu każdemu podmiotowi, ceniącemu wysoki standard obsługi i bezpieczeństwo. Oprócz tego firmy działające w tej branży oferują także m.in. digitalizację i archiwizację dokumentacji.