poniedziałek, 03 czerwiec 2024 14:07

Tragiczna śmierć trzymiesięcznego chłopczyka w Radomsku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Śmierć trzymiesięcznego dziecka w Radomsku Śmierć trzymiesięcznego dziecka w Radomsku Zdjęcie redakcyjne

Policja i prokuratura w Radomsku prowadzą śledztwo w sprawie nagłej śmierci trzymiesięcznego chłopca, do której doszło 2 czerwca. Pomimo szybkiej interwencji służb ratunkowych, niemowlęcia nie udało się uratować.

Czego się dowiesz:

  • Jakie były okoliczności śmierci trzymiesięcznego chłopca w Radomsku?
  • Kto podjął próbę ratowania życia niemowlęcia?
  • Jakie działania podjęła policja i prokuratura w związku ze sprawą?
  • Jakie były wyniki przeprowadzonych badań w prosektorium?
  • Co powiedział mł. asp. Dariusz Kaczmarek na temat zdarzenia?

Policja i prokurator badają sprawę

W niedzielę, 2 czerwca, po godzinie 18, radomszczańskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia u trzymiesięcznego chłopca w Radomsku. Niestety, mimo szybkiej reakcji i podjętej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, życia niemowlęcia nie udało się uratować.

Próby ratowania życia

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, lekarze i ratownicy medyczni natychmiast przystąpili do reanimacji. "Niestety, starania lekarzy i ratowników medycznych, którzy przystąpili do wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej nie przyniosły zamierzonego skutku. Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon chłopczyka" – poinformował mł. asp. Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Śledztwo w toku

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności śmierci dziecka. Ciało chłopczyka zostało zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium, gdzie zostaną przeprowadzone niezbędne badania.

Radomszczańska policja oraz prokuratura dokładnie badają wszystkie aspekty tej tragedii, aby wyjaśnić przyczyny śmierci trzymiesięcznego chłopca. Wyniki przeprowadzonych badań będą kluczowe w ustaleniu dalszych kroków.

źródło:Dziennik Łódzki