piątek, 05 lipiec 2024 11:29

Nielegalna plantacja marihuany zlikwidowana w Drzewocinach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nielegalna plantacja marihuany Nielegalna plantacja marihuany Zdjęcie redakcyjne

Policja z Pabianic odkryła i zlikwidowała nielegalną plantację konopi indyjskich w kompleksie leśnym w miejscowości Drzewociny. Zabezpieczono łącznie ponad 5,5 kg roślin, co może skutkować surowymi konsekwencjami prawnymi dla osoby odpowiedzialnej za uprawę.

Czego się doweisz:

  • Gdzie odkryto nielegalną plantację konopi indyjskich?
  • Ile marihuany zabezpieczyła policja w Drzewocinach?
  • Jakie konsekwencje prawne grożą za uprawę konopi indyjskich w Polsce?
  • Jaka była wysokość zabezpieczonych krzewów marihuany?

Odkrycie i zabezpieczenie plantacji

W ramach operacji policji przeprowadzonej 2 lipca 2024 roku, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach namierzyli nielegalne krzewy marihuany. W kompleksie leśnym w Drzewocinach zabezpieczono 25 sadzonek oraz 62 suszące się rośliny o wysokości od 0,4 m do 0,6 m.

Konsekwencje prawne uprawy

Polskie prawo jasno określa, że uprawa konopi indyjskich, z których produkuje się marihuanę, jest nielegalna i karana. Za posiadanie znacznej ilości konopi grozi do 3 lat więzienia, natomiast za uprawę, która przekracza minimalne ilości, grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Operacja policji w Drzewocinach podkreśla ciągłe wysiłki służb w zwalczaniu nielegalnych plantacji marihuany w Polsce. Postępowanie w sprawie zabezpieczonej plantacji wciąż trwa, a tzw. "ogrodnik" musi liczyć się z możliwością wieloletniego pozbawienia wolności.

źródło: TVP Łódź