piątek, 29 marzec 2024 13:09

Makabryczne znalezisko w Chechle pod Pabianicami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Znalazł czaszkę i ciało - Chechło Znalazł czaszkę i ciało - Chechło fot: pixabay

Wstrząsające wydarzenie wstrząsnęło spokojną okolicą Chechła pod Pabianicami, kiedy to mężczyzna, eksplorujący opuszczoną posesję, odkrył makabryczną scenę w metalowym garażu. W chwili jego wejścia ujrzał ludzkie szczątki oraz czaszkę, co natychmiast skłoniło go do wezwania pomocy. Policja rozpoczęła śledztwo w tej sprawie, nie wykluczając możliwości udziału osób trzecich.

Niewykluczony udział osób trzecich

Pabianiccy policjanci informują, że incydent miał miejsce w środę 27 marca wczesnym popołudniem na terenie opuszczonej posesji przy ul. Długiej w Chechle Pierwszym. Mężczyzna, który prawdopodobnie poszukiwał puszek i złomu, zauważył uchylone drzwi metalowego garażu i postanowił zajrzeć do środka. Co tam ujrzał, z pewnością wstrząsnęło nie tylko nim, ale i całą społecznością

Reakcja służb

Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano policję, strażaków, prokuratora oraz lekarza. Dzięki pomocy strażaków, służby mogły bezpiecznie dostać się na teren posesji. Ponadto biegły sądowy został poproszony o przybycie. Pomimo tego, że biegły nie był w stanie określić płci i wieku ofiary, nie wykluczył możliwości, że do śmierci przyczyniły się osoby trzecie.


Jak informuje Marta Bączyk, działka od wielu lat była opuszczona, a na niej zamieszkiwał samotnie mężczyzna. Istnieje prawdopodobieństwo, że to właśnie sąsiedzi znaleźli ludzkie szczątki w garażu. Zabezpieczone szczątki zostały przetransportowane do badań, które mają na celu ustalenie tożsamości ofiary oraz przyczyny śmierci. Trwające śledztwo jest wciąż na wstępnym etapie, jednakże makabryczne odkrycie wzbudziło duże zainteresowanie w lokalnej społeczności i wciąż pozostaje tematem dyskusji.

źródło: tulodz.pl