środa, 22 maj 2024 15:44

Interwencja narkotykowa w Konstantynowie Łódzkim

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Narkotyki w Konstantynowie Łódzkim Narkotyki w Konstantynowie Łódzkim fot: pixabay

W miniony weekend w Konstantynowie Łódzkim miała miejsce interwencja policji związana z podejrzeniem odurzenia 27-letniej kobiety. Funkcjonariusze odkryli w mieszkaniu partnera zgłaszającej 23 gramy narkotyków. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Czego się dowiesz:

  • Dlaczego policja została wezwana do mieszkania w Konstantynowie Łódzkim?
  • Ile gramów narkotyków znaleziono u 44-letniego mężczyzny?
  • Jakie konsekwencje prawne grożą mężczyźnie za posiadanie narkotyków?
  • Kto zgłosił podejrzenie odurzenia i dlaczego?

Zadzwoniła na numer alarmowy

Policjanci z Pabianic zostali wezwani na interwencję do mieszkania w Konstantynowie Łódzkim po zgłoszeniu, które dotyczyło podejrzenia odurzenia. 27-letnia kobieta poinformowała numer alarmowy, że źle się poczuła podczas spotkania towarzyskiego odbywającego się w jej mieszkaniu. Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze oraz załoga pogotowia ratunkowego. Po przeprowadzeniu badań stwierdzono, że kobieta nie wymaga pomocy medycznej, a jej przypuszczenia o odurzeniu nie potwierdziły się.

W mieszkaniu był też partner kobiety

Podczas interwencji, w mieszkaniu obecny był również partner zgłaszającej. Mężczyzna spał na łóżku, obok którego funkcjonariusze zauważyli słoik z suszem roślinnym. Policjanci zabezpieczyli podejrzany pojemnik, a przeprowadzony test potwierdził, że wewnątrz znajdowała się marihuana. Narkotyki należały do 44-letniego mężczyzny, który usłyszał zarzut posiadania środków zabronionych. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Konsekwencje prawne

Mężczyzna, mieszkaniec Konstantynowa Łódzkiego, obecnie oczekuje na dalsze postępowanie w sprawie. Policja przypomina, że posiadanie narkotyków jest poważnym przestępstwem, które podlega surowym sankcjom. W przypadku tego rodzaju interwencji, współpraca z organami ścigania jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich obywateli.

Policja apeluje do mieszkańców o czujność i zgłaszanie wszelkich podejrzeń związanych z nielegalnymi substancjami, co może przyczynić się do zmniejszenia skali problemu narkotykowego w regionie.

źródło: Tu Lodz