środa, 03 luty 2021 14:32

Samodzielna windykacja: jak działa system do automatycznej windykacji?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Samodzielna windykacja Samodzielna windykacja

System do automatycznej windykacji to proste w obsłudze narzędzie umożliwiające windykację niezapłaconych faktur. Czynności windykacyjne podejmowane są zgodnie z harmonogramem, a ich przebieg raportowany jest do klienta, który ma pełną kontrolę nad poszczególnymi zleceniami. Na czym polega windykacja faktur online?

 

Windykator online, czyli windykacja bez wychodzenia z domu

Windykacja online to rozwiązanie przeznaczone dla właścicieli firm, którzy podjęli współpracę z niewypłacalnymi kontrahentami. System do windykacji Debtlink w automatyczny sposób kontaktuje się ze wskazaną osobą informując o zaległości poprzez wezwania do zapłaty oraz rozmowy telefoniczne z dłużnikiem.

Czynności windykacyjne rozpoczyna aktywacja sprawy – w ciągu dwóch minut pod wskazany numer wysłane zostaje wezwanie do zapłaty w postaci wiadomości sms, a w ciągu trzech minut wiadomość email. Siedem dni po dodaniu zlecenia system generuje treść listu, który zostaje wysłany jako list polecony za potwierdzeniem odbioru. Co ważne, klient ma całodobowy dostęp do wszystkich raportów: raporty zleconych windykacji uwzględniają treści wysłanych wezwań i nagrania z przebiegu rozmów telefonicznych.

Umowa na prowadzenie windykacji zawierana jest w formie elektronicznej, a pomoc windykatora przywraca komfort pracy – klient nie musi prowadzić niewygodnych rozmów i samodzielnie domagać się zapłaty zaległości.

Dlaczego samodzielna windykacja to dobry pomysł?

Narzędzie do samodzielnej windykacji jest najlepszym sposobem na odzyskanie pieniędzy od dłużnika – prosta obsługa systemu idzie w parze z niskimi kosztami oraz szybkością obsługi sprawy. Windykator online niezależnie od kwoty faktury ma stałą opłatę, a dodatkowa prowizja za windykację nie jest naliczana.

Windykacja online jest dostępna dla każdego posiadacza urządzenia z dostępem do Internetu: Debtlink nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania ani integracji z innymi systemami. Przekłada się to na bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ windykator online nie jest instalowany w formie aplikacji i nie korzysta z dostępu do lokalizacji klienta czy zasobów jego telefonu.

Samodzielna windykacja to precyzja działania – automatycznie podejmowane czynności windykacyjne przebiegają zgodnie z harmonogramem i ustalonymi standardami. Oznacza to, że klient na bieżąco wie, jak wygląda przebieg danej sprawy. Windykator Debtlink generuje wezwania do zapłaty w postaci sms, email i listu poleconego oraz kontaktuje się z dłużnikiem telefonicznie nagrywając przebieg rozmowy. Wszystkie czynności windykacyjne są starannie raportowane, a stały wgląd w przebieg sprawy pozwala na wstrzymanie procesu na każdym jego etapie.