czwartek, 28 kwiecień 2022 15:37

Materac 80x200 cm dla nastolatka, czy małego dziecka.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materace na wymiar 80x200 cm materace na wymiar 80x200 cm pixabay

Uniwersalny wymiar materaca 80x200 cm sprawdzi się jako wygodne miejsce do snu dla nastolatka. Pod taki wymiar materaca łatwo znajdziesz łóżko w każdym sklepie meblowym.

Wybierając materac dla nastolatka zwróć uwagę na jego budowę i twardość, zbyt twardy materac może powodować dyskomfort. Poniżej w kilku słowach opiszemy, jak dobrać właściwy materac dla młodej osoby.

Baza materaca dla młodej osoby

Dla osób młodych sprawdzą się doskonale materace na konstrukcji sprężynowej a gdy mamy niższy budżet materace piankowe. Materace trwałe to te, które zapewniają punkty podparcia, sprężyny pracują niezależnie od siebie, praca jest cicha dlatego, że każda sprężyna z osobna jest opakowana w materiale. Wyróżnić można zatem materac pocketowy, gdzie mamy 262 szt sprężyn na 1m2 lub wersję multipocket z 510 szt sprężyn na 1m2. Popularnością cieszą się również materace piankowe są stosunkowo tańsze a przy niższej wadze dziecka będą wytrzymałe. Dla podwyższenia komfortu w materacach dla nastolatków warto wybrać dodatkowy materiał mający właściwości plastyczne lub masujące. Idealny materac 80x200 kupisz na https://sennes.pl/materace-na-wymiar-80x200-cm-wysylka-w-3-dni-testuj-przez-30-dni

Polecane twardości materaca dla osoby młodej

Większość producentów stosuje czterostopniową skalę twardości materacy od miękkich po bardzo twarde. Twardość materaca dobiera się do wagi ciała im niższa waga stosuje się lżejszą twardość materaca. Dla osób młodych nie ma potrzeby wybierania materacy twardych czy bardzo twardych one służą dla osób z wagą ponad 100kg. Zatem najlepszym wyborem będzie materac ze stroną miękką H1, przewidziany dla wagi do 60kg lub model średnio twardy H2, który uważany jest za uniwersalny a polecić go można przede wszystkim dla osób z wagą w przedziale 60-100kg.

Co podnosi komfort materaca?

Materac dla osoby młodej powinien odpowiednio podpierać ze względu na ciągły rozwój i zmiany fizyczne nastolatka. Materac nie może być zbyt twardy, ponieważ musi stabilizować pozycję podczas snu. Najlepiej wybrać materac wykończony pianką visco memory lub lateksem. Pianka visco jest plastyczna układa się względem ciała. Pianka mięknie pod wpływem nacisku i ciepła. Materiał lateksowy jest sprężysty, trwały i poprawia wentylację, zaleca się go dla alergików.

Łatwy zakup materaca online

Zakupy internetowe cieszą się coraz większą popularnością, mamy możliwość sprawdzić i porównać szeroko rozbudowaną ofertę różnych producentów. To pozwoli na porównanie modeli, surowców czy cen materacy. W sklepie internetowym Sennes.pl możemy pozyskać jakościowy materac dla nastolatków. Sklep posiada własną produkcję, oferuje fachową pomoc w podjęciu decyzji aby materac był dostosowany do indywidualnych potrzeb osoby młodej.