piątek, 15 lipiec 2022 15:18

Zastosowanie woreczków strunowych w e-commerce

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Woreczki strunowe Woreczki strunowe pixabay

Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż internetową bardzo często zastanawiają się nad tym, jakie wybrać opakowania do wysyłki swoich produktów.

Trzeba przy tym pamiętać, że opakowanie powinno być wygodne, nie zajmować wiele miejsca i być łatwo dostępne. W wielu przypadkach liczy się także niska cena. Opakowaniem, które ma w sobie wszystkie te elementy, są powszechnie wykorzystywane w sprzedaży e-commerce woreczki strunowe.

Czym są worki strunowe?

Najprościej tłumacząc, worki strunowe to malutkie woreczki foliowe ze specjalnym zamknięciem. Najpopularniejsze są te z mechanizmem łączącym dwie części, tak aby jedna cześć po ściśnięciu palcami weszła w drugą, powodujące dokładne zamknięcie torebeczki. Popularna nazwa to press and seal. Droższym rozwiązaniem jest torebka z suwakiem, której fachowe określenie brzmi slider lock.

Gdzie znajdują zastosowanie woreczki strunowe?

Woreczki strunowe powszechnie wykorzystywane są w e-commerce. Znajdują zastosowanie przy pakowaniu małych i drobnych elementów, które łatwo mogą się zapodziać, więc dobrze jest je odpowiednio zabezpieczyć właśnie taką małą torebeczką.

Woreczek strunowy jest bardzo często również używany do pakowania produktów, które muszą zachować świeżość i czystość, a przy okazji nie mogą pochłonąć innych zapachów z zewnątrz. Popularnymi produktami, które pakuje się w różnej wielkości worki strunowe są:

  • akcesoria do telefonów,

  • biżuteria,

  • koraliki i różne ozdoby,

  • ubrania,

  • wszelkiego rodzaju śrubki, podkładki i tym podobne,

  • gumki do włosów,

  • produkty spożywcze, nasiona czy przyprawy.

Jakie zalety mają woreczki strunowe w e-commerce?

Bardzo dobre zamknięcie gwarantuję to, że produkt dotrze cały i bez zabrudzeń do klienta. Przedsiębiorcy mogą zamówić także specjalne egzemplarze, które dopuszczone zostały do kontaktu z żywnością, dzięki czemu właściwie zabezpieczają jedzenie i nie mają wpływu na zapach czy smak.

Woreczek strunowy wykonany jest z folii polietylenowej, która wykazuje dobrą odporność na działanie kwasów i zasad. Producenci oferują torebki foliowe w różnych rozmiarach, od bardzo małych, które mieszczą się w dłoni aż po kilkudziesięciocentymetrowe duże worki strunowe.

To solidne i sprawdzone rozwiązanie znajduje zastosowanie w wielu różnych branżach e-commerce. Cenione są również za to, że można je wielokrotnie używać. Jeżeli zostaną zabrudzone, to wystarczy je umyć i wysuszyć, aby skorzystać z nich ponownie. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wiele osób przechowuje w woreczkach strunowych kanapki do pracy czy świeżo pokrojone owoce.