środa, 07 październik 2020 10:29

Jak zwiększyć sprzedaż w internecie bez zwiększania kosztów?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
shopeneo network shopeneo network

Właściciele sklepów internetowych coraz częściej uważnie przyglądają się kosztom, jakie ich firmy przeznaczają na reklamę, sprawdzając, czy wydatki te rzeczywiście przekładają się na wzrost sprzedaży.

Wielu z nich zauważa, że niestety koszty są wysokie, a efekty mizerne. Czy aktualnie na rynku są sposoby, by naprawdę skutecznie zwiększyć sprzedaż bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów? Okazuje się, że odpowiedzią i zarazem rozwiązaniem tego problemu mogą być tzw. sieci afiliacyjne.

Jak sieci afiliacyjne zwiększają sprzedaż?

Sieć afiliacyjna to nic innego jego specjalistyczna platforma łącząca ze sobą sklepy internetowe i osoby, które maja w internecie zasięgi i popularność, ale nie potrafią przełożyć tego na pieniądze. Jedni i drudzy mają wspólne interesy i potrzeby https://shopeneo.network/jak-zwiekszyc-sprzedaz/. Sklep internetowy ma produkty, które mogą spodobać się blogerom, instagramerkom czy właścicielom kanałów na youtubie, ale Ci ludzie mający renomę i zasięgi nie będą ich promowali za darmo. W sieci afiliacyjnej jak np. https://shopeneo.network właściciel sklepu może dodać swoje produkty ustalając, jaki procent prowizji jest w stanie zapłacić osobom z zasięgami w momencie, jeśli zareklamują go na swoich stronach i co najważniejsze: dojdzie do sprzedaży!

Jako szef firmy nie ryzykuje więc wydawania pieniędzy na nieskuteczną reklamę, a płaci wyłącznie za jej ostateczny efekty, czyli sprzedaż. Blogerzy mają dzięki platformom afiliacyjnym dostęp do wielu różnych sklepów i mogą z kolei wybrać, które ich produkty podobają im się najbardziej i właśnie je reklamować na swoich stronach. Wiedzą, czego potrzebują ich czytelnicy i mogą łatwiej dopasować rodzaj produktu do ich wymagań, a co za tym idzie: generują niemal od razu zwiększenie sprzedaży w sklepie właściciela firmy. Wzrost sprzedaży bez zbędnych kosztów!

Minimalizowanie kosztów w programach partnerskich

W czasach wielu obciążeń finansowych, z jakimi codziennie borykają się przedsiębiorcy, takie zminimalizowanie kosztów reklamy i marketingu jest rozwiązaniem niemal idealnym. Profesjonalnie przygotowana afiliacja dla sklepów internetowych daje im szerokie pole do zwiększenia rozpoznawalności swojej firmy w internecie oraz możliwość szybkiego dotarcia do bardzo dużej grupy nowych klientów. Jednocześnie afiliacja tego typu nie wymaga stałego, comiesięcznego wykupowania drogich reklam telewizyjnych czy nawet internetowych, co sprawia, że budżet firmy zachowuje płynność. Jeśli dzięki blogerom działającym w sieci afiliacyjnej czyli programie partnerskim zwiększy się firmowa sprzedaż, to prowizja płacona blogerowi jest po prostu częścią marży, jaką właściciel firmy narzuca na produkty.

Można śmiało powiedzieć, że taka forma współpracy na linii e-sklep i blogerzy jest idealna dla obu stron, a przy tym nie pożera środków finansowych, które firma może przeznaczyć na swoją działalność ecommerce, modernizację strony internetowej, nowych pracowników do działu obsługi klienta, aktywny rozwój poza internetem czy chociażby wdrażanie do sprzedaży nowych produktów i usług.