wtorek, 05 wrzesień 2023 14:54

Zalety nauki pływania – dlaczego warto nauczyć się pływać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
nauka pływania nauka pływania fot: pixabay

Nauka pływania to zajęcia, które uspokoją umysł i wyrzeźbią ciało. Uznawane za jeden z najbardziej uniwersalnych sportów pływanie jest nie tylko przyjemne, ale jednocześnie pożyteczne. Co więcej, pływać może praktycznie każdy – od dzieci po seniorów. Dlaczego kontakt z wodą jest tak ważny? Sprawdź, co sprawia, że nauka pływania w Szczecinie to najlepszy wybór.

Wodne aktywności dla relaksu

Pływanie to z pewnością aktywność fizyczna, która angażuje do pracy całe ciało. Mimo to relaks w wodzie jest najlepszym sposobem na odprężenie po męczącym dniu. Wpływa na to kilka czynników – jeden z nich to lepsze krążenie, które oznacza dobre samopoczucie. Ważne są też wyzwalane w trakcie wysiłku fizycznego endorfiny odpowiadające za poczucie zadowolenia.

Co ważne, nauka pływania w Szczecinie pozwala zanurzyć się w wodzie i odciąć od męczących bodźców zewnętrznych. Dzięki temu pływając jesteśmy w stanie na chwilę zapomnieć o otoczeniu, skupiając się na równomiernym oddechu.

Kontakt z wodą to zdrowie

Nauka pływania w Szczecinie sprawia, że pływając zaangażujesz do pracy nawet 40 różnych mięśni, czyli około 75% mięśni w całym ciele. W ten sposób wzmacniasz i kształtujesz mięśnie, a jednocześnie pobudzasz do pracy układ krążenia.

Poziome ułożenie ciała i mniejszy wpływ ciśnienia hydrostatycznego sprawiają, że tkanki są lepiej dotlenione, wspierając system immunologiczny. To lepsza ochrona przed bakteriami i infekcjami, na przykład przeziębieniem. A jeśli preferujesz pływanie w otwartych akwenach, zawarte w wodzie pierwiastki mineralne będą stanowiły naturalną inhalację, dzięki której poprawi się stan twojego gardła i oskrzeli.

Pływając możesz zredukować tkankę tłuszczową i zmniejszyć widoczność cellulitu. Falująca woda ujędrnia i uelastycznia skórę, dzięki czemu można traktować pływanie jako element kuracji antycellulitowej.

Dlaczego nauka pływania jest ważna?

Pływanie to sposób spędzanie wolnego czasu nie tylko w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Pływać można w basenie, kąpielisku, morzu czy jeziorze – bez względu na wiek i porę roku. Dzięki temu nauka pływania w Szczecinie jest tak uniwersalna, a przy tym pozwala cieszyć się możliwościami, jakie daje kontakt z wodą.

Pływać nauczysz się samodzielnie, jednak lepszą opcją są zajęcia prowadzone pod czujnym okiem instruktora. Wiedza i doświadczenie profesjonalisty to gwarancja bezpieczeństwa, masz też pewność, że poznasz prawidłowe techniki, a ewentualne błędy będą od razu korygowane. W zależności od oferty do wyboru są zajęcia indywidualne lub grupowe, dla dzieci i dla dorosłych. W ich czasie możesz oswoić się z wodnym środowiskiem i zrozumieć, jak należy skoordynować ruchy, aby móc bez przeszkód poruszać się w wodzie.

Nauka pływania jest ważna z wielu powodów – poza kwestią bezpieczeństwa, na przykład podczas pobytu nad wodą, aktywność fizyczna ma dobry wpływ na całe nasze ciało. Pobudza krążenie, mobilizuje układ odpornościowy i przyspiesza metabolizm. Oddziałuje także na mózg, pobudzając kreatywność.