środa, 08 czerwiec 2022 10:22

Myjka ze sznurka konopnego, czyli alternatywa dla sztucznych gąbek

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
myjka ze sznurka konopnego myjka ze sznurka konopnego pixabay

Zarówno w kąpieli, pod prysznicem czy w kuchni zużywamy rokrocznie tak olbrzymią ilość sztucznych gąbek, czy zmywaków, że któregoś dnia Matka Ziemia nam tego nie wybaczy. Zresztą patrząc nawet egoistycznie wyłącznie na nasz organizm, także nie jest to najlepszy możliwy wybór.

 

Syntetyczne gąbki to mnóstwo mikro plastiku dostającego się do naszego ciała, po wyrzuceniu spore zanieczyszczenie planety, a w trakcie użytkowania idealne środowisko do namnażania się bakterii. Chcąc bezpieczeństwa dla siebie powinniśmy wyrzucać gąbki do mycia ciała po kilku użyciach, a zmywaki kuchenne nawet po 1-2 myciach naczyń czy powierzchni. Na ratunek mogą przyjść naturalne produkty takie jak myjka ze sznurka konopnego, gąbki z włókna bambusowego, myjki i zmywaki sizalowe. Głównie te pierwsze mocno zasługują na naszą uwagę. Myjki konopne to chyba najlepszy a także uniwersalny wybór. Nadają się zarówno jako części dbania o higienę pod prysznicem czy w wannie, jak i sprawdzają się dużo lepiej niż inne produkty do czyszczenia powierzchni domowych oraz mycia naczyń.

Myjka za sznurka konopnego i jej siła czyszcząca.

Decydując się na produkt jakim jest myjka z konopi, decydujemy się na coś, co będzie służyło nam przez wiele miesięcy, oszczędzając plancie niepotrzebnych zanieczyszczeń, a nam pieniądze. Myjka konopna jest dosyć twardym i nieco szorstkim materiałem, stąd używając jej po prysznicem większość będzie wołała raczej delikatny masaż niż szorowanie. Jednocześnie jest idealna do wykonywania nią peelingu całego ciała raz na kilka dni. Właściwości te nadają jej również cech zmywaka do zadań specjalnych, Nie straszny jej przypalony tłuszcze, czy silne osady i zabrudzenia. Myjka ze sznurka konopnego poradzi sobie w kuchni, łazience i wielu miejscach, które do tej pory wymagały intensywnego szorowania.

Myjka konopna i właściwości antybakteryjne.

Wspomniane wcześniej tworzenie się bakterii na sztucznych gąbkach to nie żarty. Okazuje się, że nawet po jednym umyciu naczyń, na zmywaku kuchennym mogą zacząć namnażać się bakterie E. Coli. W przypadku gąbek pod prysznicem, bardzo łatwo o powstawanie zarówno bakterii, jak i pleśni, których nie chcemy wmasowywać w skórę. Włókno konopne ma właściwości antybakteryjne, dlatego myjka ze sznurka konopnego pozwala zachować nam higienę na znacznie dłużej.

Jak czyścić myjkę konopną?

Myjak ze sznurka konopnego nie wymaga szczególnie zawiłych procesów czyszczenia. Raz na kilka użyć wystarczy przeprać ją w pralce, zalać na kilka minut wrzątkiem bądź wrzucić do zmywarki podczas normalnego cyklu mycia naczyń. Na co dzień wystarczy zadbać o to, aby po każdym korzystaniu z jej dobrodziejstw dokładnie przepłukać ją chłodną wodą i pozostawiać w przewiewnym miejscu do wyschnięcia.