wtorek, 04 lipiec 2023 13:26

Ferie w mieście – czym są półkolonie zimowe w Szczecinie?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
półkolonie zimowe w Szczecinie półkolonie zimowe w Szczecinie pixabay

Lato w pełni, a ty już zastanawiasz się, jak można zapewnić dziecku opiekę w trakcie ferii? Najlepsza zabawa to zabawa w gronie rówieśników, dlatego półkolonie to nie tylko letnie, ale również zimowe turnusy. Te grupowe zajęcia gromadzą dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas – dodają chęci do działania i pozwalają rozładować nieskończone pokłady energii. Jak mogą wyglądać ferie w mieście? Sprawdź oferty półkolonii!

 

Czego spodziewać się po półkoloniach?

Półkolonie to szansa na aktywne spędzenie ferii, nawet jeśli nie planujesz wyjazdu poza miasto. Ty spokojnie pracujesz, a twoje dziecko bawi się z rówieśnikami pod czujnym okiem doświadczonych animatorów. Zajęcia odbywają się w miejscu zamieszkania, a ich koszt zawiera atrakcje, opiekę wykwalifikowanej kadry, ubezpieczenie NNW i wyżywienie.

Popularność takiego rozwiązania sprawia, że wolne miejsca na turnusach znikają jak świeże bułeczki. Z tego powodu półkolonie zimowe w Szczecinie warto zarezerwować jak najszybciej. Jak to zrobić? Możesz zadzwonić lub wysłać maila. A jeśli chcesz zapisać więcej niż jedno dziecko lub zarezerwować od razu kilka turnusów, możesz otrzymać zniżkę.

Półkolonie w mieście – jakie zajęcia organizowane są zimą?

Półkolonie zimowe trwają zaledwie przez kilka dni, ale program wypełniony jest rozmaitymi atrakcjami, które pokochają najmłodsi. Atrakcje mogą różnić się w zależności od tego, jakie tematyczne zajęcia wybierzesz, np. półkolonie plastyczne lub taneczne. Aktywne turnusy skupiają się na aktywnościach sportowych, dlatego godziny zajęć zakładają ruchowe zabawy integracyjne i zajęcia sprawnościowe.

Jeśli zdecydujesz się na półkolonie zimowe w Szczecinie, twoje dziecko pozna tajniki łucznictwa i strzelectwa, skorzysta ze ścianki wspinaczkowej i razem z całą grupą wybierze się do kina czy na łyżwy. Do dyspozycji uczestników turnusu są gry planszowe, a dzięki dyskotece integracja będzie znacznie łatwiejsza. Młodzi podopieczni odbędą też kurs samoobrony i kurs pierwszej pomocy.

Czy warto wybrać półkolonie zimowe w Szczecinie?

Ferie zimowe to czas, gdy dziecko nie chodzi do szkoły, ale ty wciąż musisz pojawiać się w pracy. Jeśli wspólny dwutygodniowy wyjazd nie wchodzi w grę, a nie chcesz zostawiać pociechy samej w domu, nie musisz szukać mu indywidualnej opieki. Półkolonie w mieście odbywają się także zimą, odciążając rodziców i zapewniając dzieciom niezapomniane chwile. To nie tylko praktyczne, ale także przyjemne rozwiązanie – czerpiąc inspiracje z klasycznych obozów wyjazdowych półkolonie zimowe w Szczecinie uczą zaradności i odpowiedzialności, a to wszystko w otoczeniu rówieśników i w trakcie niezliczonych atrakcji.

Miejskie zajęcia sprawdzają się w przypadku najmłodszych dzieci, ale też młodzieży. Warto zwrócić uwagę, dla jakiej grupy wiekowej organizowane są zimowe półkolonie – aktywny turnus gromadzi dzieci w wieku od 6-7 do 12 lat, dzięki czemu podopieczni obcują zarówno z młodszymi, jak i ze starszymi dziećmi. W połączeniu z różnorodnymi aktywnościami jest to doskonała okazja, aby szlifować umiejętność komunikacji i pracy w grupie. Jeśli więc chcesz, aby twoje dziecko codziennie wracało do domu uśmiechnięte, warto zdecydować się na półkolonie w mieście.