piątek, 24 marzec 2023 14:31

Materace średnio twarde czyli uniwersalne

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac średniotwardy materac średniotwardy pixabay

Materace średnio twarde  to określenie kategorii materacy. Klasyfikacja według której materace zostały podzielone na cztery kategorie: materace miękkie, materace średnio twarde, materace twarde oraz materace bardzo twarde, została wprowadzona aby ułatwić klientom wybór i dopasować do potrzeb ciała. Głównym kryterium jest waga.

Materace średnio twarde przeznaczone są dla użytkowników o wadze do 100 kg, co przekłada się na to, że jest to najczęściej kupowania grupa materacy a oferta producentów największa. Warstwy w budowie materaca, dzięki którym znajdzie się on w kategorii średnio twardej to różne pianki. Te najczęściej stosowane przez producentów to lateks, Visco Memory, pianka HR i poliuretanowa T25. Ze względu na budowę, i gęstość surowca, pianki mają też różne właściwości i dają inne odczucie komfortu użytkowania. Od indywidualnych potrzeb i preferencji zależy ostatecznie wybór budowy materaca.

Materace średnio twarde - dla każdego coś innego

Budowa materaca, czyli rdzeń i warstwy nałożone na rdzeń będą wpływały na odczuwalny komfort ale także na zdrowie. Ciało potrzebuje odpowiedniego podparcia, szczególnie w miejscach takich jak biodra i kręgosłup. Dla dzieci, nastolatków i osób o niskiej wadze ciała, do 60 kg dobrym wyborem będzie materac z rdzeniem z pianki HR. Jest to pianka o podwyższonej gęstości, dopasuje się anatomicznie do kształtów ciała i zapewni podparcie całej sylwetki. Dla osób o większej wadze ciała materac z rdzeniem piankowym to materac lateksowy. Uniwersalnym wyborem będzie materac sprężynowy kieszeniowy, który jest podzielony na strefy twardości. Materace średnio twarde kieszeniowe są odpowiednie dla dzieci i dorosłych. Im większa waga ciała i potrzeba solidnego podparcia, tym bardziej zaleca się wybór materaca multipocket. Pianki zastosowane w materacach średnio twardych anatomicznie dopasowują się do kształtów ciała. Pianka Visco Memory to pianka z pamięcią kształtu, która pod wpływem temperatury ciała i nacisku przybiera kształt i zachowuje go,  dodatkowo ogrzewając ciało. Pianka lateks jest bardzo sprężysta  perforowana, dzięki czemu ma właściwości chłodzące.                                                                                                                                          

Gdzie kupić materac średnio twardy?                                    

Już wiesz, że materac średnio twardy to materac dla Ciebie, tylko nie wiesz gdzie najlepiej go kupić? Wybierz materace od producenta z dużym doświadczeniem. Zwróć uwagę na to, czy surowce i materiały z jakich produkuje posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa a także w jaki sposób transportowane są materace: czy są rolowane, zginane, czy dostarczane na płasko.

W Godre.pl wybierzesz materac dopasowany do Twoich potrzeb w każdym aspekcie,  od rdzenia, przez budowę poszczególnych warstw po materiał pokrowca. Rozmiary niestandardowe są tam standardem. Kupując w Godre.pl kupujesz produkt wyprodukowany w Polsce, bezpośrednio od producenta.