poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:48

Materace kokosowe – dla kogo są i czy warto jest kupić?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Materace kokosowe Materace kokosowe pixabay

Jeśli nasza sypialnia jest na tyle duża, że możemy sobie pozwolić na materac kokosowy to z pewnością nie pożałujemy tej decyzji. Na takim materacu dwie osoby maja swobodę ruchów i nie przeszkadzają sobie w czasie snu.

Każda z osób ma indywidualną przestrzeń aby się wyspać i zregenerować. Materace dla osób dorosłych aby spełnić te wymienione zalety powinny być oparte na mocnej konstrukcji i posiadać odpowiednią twardością dobraną do wagi czy preferencji osób korzystających. Ten artykuł w pary słowach ma na celu zwrócenie uwagi czym się sugerować i na co zwrócić uwagę kupując materac dla dwóch osób dorosłych.

Baza materaca czyli jego konstrukcja

Na rynku możemy znaleźć materace piankowe czy bonellowe jednak w myśl stwierdzenia co tanie to drogie, taki zakup wbrew pozorom nie będzie korzystny, ponieważ materac szybciej się zużyje a do tego może okazać się niewygodny i poniesiemy koszty zwrotu. Najlepiej dla osób dorosłych wybierać materac oparty na konstrukcji kieszeniowej lub lateksowej. Konstrukcja kieszeniowa ma zastosowane cylindryczne sprężyny a ich duża ilość zastosowana na 1m2 idealnie podpiera i utrzymuje ciężar ciała. W wersji pocket mamy ok 262szt sprężyn na 1m2 a wersja multi ok 510szt sprężyn na 1m2. Idealnym rozwiązaniem są też materace na bazie lateksowej. Taki materac będzie najbardziej trwały i też niezwykle wygodny. Wysoka gęstość pianki utrzymuje we właściwej pozycji ciało, nie wyczuwamy ruchów czy wiercenia się drugiej osoby. Lateks jest bezpieczny nie gromadzi kurzu i dobrze wentyluje materac.

Twardość materacy to równie istotna kwestia

Mówiąc o trwałości materaca mamy również na myśli jego twardość. Dopiero dobra konstrukcja i wykończenie materaca to gwarancja sukcesu. Im nasza waga jest niższa stosujemy niższą twardość materaca i odwrotnie ze wzrostem wagi należy wybierać twardsze materace. Tu z pomocą przychodzą producenci materacy kokosowych, przedstawiając skalę twardości odpowiednią do wagi osób śpiących. Jeśli jednak pojawi się sytuacja zróżnicowanej wagi dwóch osób należy szukać kompromisu wybierając np. materac dwustronny o dwóch różnych twardościach lub zastosować dwa oddzielne materace dla każdej osoby z osobna. Najwięcej materacy z kokosem znajdziesz na Sweetsen.pl