poniedziałek, 10 czerwiec 2024 15:28

Tragiczne zabójstwo w Łodzi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tragiczne zabójstwo w Łodzi Tragiczne zabójstwo w Łodzi Zdjęcie redakcyjne

W Łodzi doszło do tragicznego morderstwa, w wyniku którego 70-letnia Krystyna B. została brutalnie zamordowana przez swojego wnuczka, Rafała B. Mężczyzna pod wpływem alkoholu zabił babcię metalowym garnkiem i nożem.

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną morderstwa dokonanego przez Rafała B.?
  • Jakie były okoliczności odkrycia morderstwa w Łodzi?
  • Jakie konsekwencje grożą Rafałowi B. za zabójstwo babci?
  • Jakie obrażenia odniosła Krystyna B. podczas ataku?

Brutalny atak w mieszkaniu

Zdarzenie miało miejsce 1 grudnia 2023 roku, w mieszkaniu przy ul. Wilczej na łódzkim Widzewie, gdzie mieszkali oskarżony, jego partnerka oraz ich roczne dziecko. Według informacji Prokuratury Rejonowej Łódź – Widzew, Rafał B. wrócił do domu w stanie nietrzeźwym. Po uwadze złożonej przez babcię dotyczącej jego stanu, mężczyzna zaatakował ją od tyłu, zadając silny cios garnkiem w głowę. Po upadku kobiety, wnuczek podciął jej gardło nożem.

Szybka reakcja sąsiadów i policji

Sąsiedzi, usłyszawszy podejrzane odgłosy, powiadomili policję. Oskarżony sam wezwał karetkę pogotowia. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, odkryli ciało Krystyny B. z rozległymi ranami głowy i głęboką raną ciętą na szyi. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania, potwierdził ciężki charakter obrażeń.

Konsekwencje dla oskarżonego

Rafał B., który do tej pory nie był karany, został aresztowany i umieszczony w areszcie śledczym przy Zakładzie Karnym w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas przesłuchania przyznał się do winy, wyraził żal oraz skruchę. Grozi mu teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: Dziennik Łózki