piątek, 17 maj 2024 15:18

Seria wypadków i pożarów na autostradzie A2 pod Łodzią

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Seria wypadków i pożarów na autostradzie A2 Seria wypadków i pożarów na autostradzie A2 fot: pixabay

Na autostradzie A2 pod Łodzią doszło do serii niebezpiecznych zdarzeń, w tym pożarów traw i wypadku śmiertelnego, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu.

Czego się dowiesz:

  • Jakie zdarzenia miały miejsce na autostradzie A2 pod Łodzią?
  • Jakie były przyczyny utrudnień w ruchu na autostradzie A2?
  • Kto udzielał informacji na temat sytuacji na autostradzie A2?
  • Jakie konsekwencje miały miejsce po wypadkach na autostradzie A2?
  • Jakie środki bezpieczeństwa zostały zalecone kierowcom w związku z zablokowanymi pasami ruchu?

Pożary traw przy autostradzie

Pierwszy z pożarów miał miejsce między węzłami Łowicz i Łódź Północ, gdzie zapaliła się trawa w pasie rozdziału. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała, że w wyniku tego zdarzenia pas szybki w kierunku Poznania został wyłączony z użytku. Drugi pożar wybuchł na odcinku między Łowiczem a Skierniewicami, gdzie w jednym z ciężarówek zapaliło się koło. Obie sytuacje przewidziano, że mogą zająć nawet dwie godziny na usunięcie utrudnień.

Śmiertelny wypadek na A2

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło na wysokości miejscowości Łasieniczki, gdzie w wypadku uczestniczyły dwa motocykle. W wyniku zdarzenia zginął 44-letni motocyklista. "Na miejscu pracowały wszystkie służby, a czynności są prowadzone przez policjantów pod nadzorem prokuratora. W tej chwili obydwa pasy ruchu w kierunku Poznania są zablokowane" – poinformowała st. sierż. Aneta Placek-Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. Zalecono kierowcom korzystanie z dróg alternatywnych przez węzeł Wiskitki.

"Na miejscu pracowały wszystkie służby, a czynności są prowadzone przez policjantów pod nadzorem prokuratora. W tej chwili obydwa pasy ruchu w kierunku Poznania są zablokowane" – st. sierż. Aneta Placek-Nowak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Dalsze utrudnienia i działania służb

Na tym samym odcinku autostrady doszło również do zderzenia samochodu ciężarowego z dostawczym, co dodatkowo skomplikowało sytuację. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie była w stanie określić, kiedy ruch na autostradzie zostanie przywrócony do normy. Lądowanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego było konieczne, a ruch w stronę Warszawy także został wstrzymany.

Sytuacja na A2 pozostaje dynamiczna, a służby działają na pełnych obrotach, aby jak najszybciej przywrócić normalny przepływ ruchu.

źródło: Tu Lodz