wtorek, 16 kwiecień 2024 11:58

Sceny jak z filmu. Pościg policyjny ulicami Łodzi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pościg w Łodzi Pościg w Łodzi fot: pixabay

W poniedziałkowe popołudnie 15 kwietnia łódzkie aleje zamieniły się w scenę niczym z filmu akcji, kiedy to policja podjęła dramatyczny pościg za skradzionym samochodem. Zdarzenie, które przyciągnęło uwagę mieszkańców, rozpoczęło się po zgłoszeniu o kradzieży pojazdu.

 

Czego się dowiesz

  • Co spowodowało dramatyczny pościg policji na ulicach Łodzi?
  • Jakie utrudnienia w ruchu wystąpiły w wyniku pościgu?
  • Gdzie zakończył się pościg za skradzionym pojazdem?
  • Jakie działania podjęła policja po zatrzymaniu skradzionego pojazdu i jego pasażerów?
  • Jaki komentarz przekazał sierż. szt. Maksymilian Jasiak odnośnie zatrzymania pojazdu i pasażerów?

Dramatyczne zdarzenie na al. Włókniarzy

Około godziny 14:45, policjanci otrzymali zgłoszenie o skradzionym samochodzie, dostępnym w systemie wynajmu na godziny. Funkcjonariusze natychmiast zorganizowali pościg, który prowadził przez główne arterie miasta. Po intensywnej pogoń, pojazd wraz z kierowcą i pasażerami został zatrzymany na wysokości skrzyżowania al. Włókniarzy z ul. Lutomierską.

Zakłócenia w ruchu miejskim

W wyniku pościgu, na al. Włókniarzy i przyległych ulicach wystąpiły znaczne utrudnienia w ruchu. Kierowcy doświadczyli sporych korków, szczególnie w pobliżu skrzyżowań z ulicami Drewnowską, Srebrzyńską oraz Legionów. Policja podała objazdy przez ul. Konstantynowską i Zachodnią, gdzie równocześnie trwały czynności dochodzeniowo-śledcze.

Sierż. szt. Maksymilian Jasiak z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przekazał, że zarówno skradziony pojazd, jak i osoby w nim się znajdujące, zostały zatrzymane. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie szczegółów tego zdarzenia. Poniedziałkowy pościg pokazał, jak dynamiczne i nieprzewidywalne mogą być zdarzenia na łódzkich ulicach.

"Zarówno skradziony pojazd, jak i osoby w nim się znajdujące, zostały zatrzymane" - sierż. szt. Maksymilian Jasiak

źródło: tulodz.pl