poniedziałek, 01 lipiec 2024 07:03

Powrót tramwaju linii 43 - Łódź-Konstantynów Łódzki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót tramwaju linii 43 Powrót tramwaju linii 43 Fot: Pixabay

W poniedziałek, 1 lipca, o godzinie 3:15 pierwszy tramwaj linii 43 wyruszy na trasę z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego po pięcioletniej przerwie. Prace modernizacyjne zakończono, a mieszkańcy mogą cieszyć się nowym torowiskiem i niskopodłogowymi tramwajami.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy wraca na trasę tramwaj linii 43 z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego?
  • Jak długo trwa przejazd tramwajem linii 43 między Łodzią a Konstantynowem Łódzkim?
  • Jakie nowe połączenie zostaje uruchomione od 1 lipca do Lutomierska?
  • Jak często będą kursować tramwaje linii 43?
  • Jakie bilety obowiązują na trasie linii 43?

Nowa trasa po modernizacji

Po pięcioletniej przerwie, podczas której wymieniono niemal całe torowisko na 8-kilometrowym odcinku między Łodzią a Konstantynowem Łódzkim, tramwaj linii 43 powraca do regularnego kursowania. Przejazd na trasie od skrzyżowania ul. Legionów z al. Włókniarzy w Łodzi do placu Wolności w Konstantynowie zajmie 23 minuty. Tramwaje będą kursować co 15 minut, zapewniając szybki i wygodny dojazd bez korków.

Linia 94 do Lutomierska

Od 1 lipca zmienia się również połączenie z Lutomierskiem. Nowa linia 94 zastąpi dotychczasowe połączenia, kursując co godzinę, a w szczycie co 30 minut. Mieszkańcy zyskają szybkie, bezpośrednie połączenie z Retkinią, z możliwością przesiadki na linię 43 w Konstantynowie Łódzkim, skoordynowanej z kursami autobusów.

Pierwszy tramwaj linii 43 wyruszy w poniedziałek, 1 lipca, o godzinie 3:15 z przystanku Legionów/Włókniarzy, a ostatni kurs zaplanowano na godzinę 23:49. Na całej trasie obowiązują bilety MPK - Łódź. Modernizacja trasy i nowe połączenia przynoszą korzyści zarówno łodzianom, jak i mieszkańcom Konstantynowa Łódzkiego, oferując im wygodniejszy i szybszy dojazd.

źródło: Dziennik Łódzki