niedziela, 23 czerwiec 2024 07:25

Pilna akcja poszukiwawcza 21-letniego sieradzanina w rzece Warcie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Akcja poszukiwawcza w Warcie Akcja poszukiwawcza w Warcie Zdjęcie redakcyjne

W godzinach popołudniowych 21-letni mieszkaniec Sieradza zaginął w rzece Warcie w okolicach mostu kolejowego. Młody mężczyzna wszedł do wody, pozostawiając na brzegu koc i ubranie. Świadkowie zdarzenia, jego koledzy, powiadomili służby ratunkowe.

Czego się dowiesz:

  • Co się stało z 21-letnim mieszkańcem Sieradza?
  • Kto prowadzi akcję poszukiwawczą zaginionego nad Wartą?
  • Jakie grupy ratownicze biorą udział w poszukiwaniach?
  • Jakie narzędzia i technologie są wykorzystywane w akcji poszukiwawczej?
  • Gdzie dokładnie doszło do zaginięcia młodego mężczyzny?

Akcja poszukiwawcza

Na miejscu zdarzenia natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą. Jak poinformował st. kpt. Marcin Zwierzak, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, do akcji włączyły się specjalistyczne grupy ratownicze. "Prowadzimy poszukiwania 21-latka, który zaginął nad rzeką" - mówi st. kpt. Marcin Zwierzak. W akcji uczestniczy grupa poszukiwawczo-ratownicza z psem z Proboszczowic oraz zespół z dronem z OSP Strzałkowo z powiatu radomszczańskiego. Dodatkowo rzekę przeszukuje nurek.

"Prowadzimy poszukiwania 21-latka, który zaginął nad rzeką" - st. kpt. Marcin Zwierzak.

Intensywne działania służb

Służby ratunkowe prowadzą intensywne działania, aby jak najszybciej odnaleźć zaginionego. Strażacy, ratownicy oraz specjaliści z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, takiego jak drony, przeszukują zarówno brzegi, jak i dno rzeki. Akcja poszukiwawcza trwa nieprzerwanie, a każda minuta ma ogromne znaczenie.

źródło: Dziennik Łódzki