czwartek, 20 czerwiec 2024 16:07

Citroen zablokował przejście dla pieszych i torowisko w Łodzi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Citoren na torowisku w Łodzi Citoren na torowisku w Łodzi Zdjęcie redakcyjne

W czwartek na alei Kościuszki w Łodzi doszło do nietypowego incydentu. Kierująca citroenem kobieta zatrzymała się na przejściu dla pieszych, blokując torowisko tramwajowe. Zdarzenie wywołało zaskoczenie i interwencję pieszych.

Czego się dowiesz:

  • Dlaczego kierująca citroenem zatrzymała się na przejściu dla pieszych w Łodzi?
  • Jakie zagrożenie stworzyło zatrzymanie pojazdu na torowisku tramwajowym?
  • Jak zareagowała straż miejska na nietypowe zdarzenie?
  • Jak kierująca tłumaczyła swoje nieprzepisowe zachowanie?
  • Co zamierzają zrobić świadkowie zdarzenia z zarejestrowanymi zdjęciami?

Przejazd przez przejście dla pieszych

Mieszkanka województwa, kierująca citroenem, wjechała na przejście dla pieszych na skrzyżowaniu alei Kościuszki z ulicą 6 sierpnia, jadąc w kierunku placu Wolności. Piesi, zszokowani sytuacją, musieli odskoczyć na bok. Samochód zatrzymał się w poprzek torowiska tramwajowego, co stworzyło zagrożenie dla ruchu. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez jednego z internautów i udostępnione na profilu Spotted Łódź.

Reakcja straży miejskiej

Marek Marusik ze straży miejskiej w Łodzi wyjaśnił: „Do takiego zatrzymania mogło dojść jedynie w przypadku, gdyby doszło do kolizji pojazdów, w których zostaliby ranni kierujący lub pasażerowie. Wówczas ruch jest wstrzymywany, do czasu interwencji odpowiednich służb. W innych przypadkach nie ma żadnej możliwości, aby pojazd zatrzymał się na pasach lub tym bardziej stanął w poprzek torowiska.”

Marek Marusik: „Do takiego zatrzymania mogło dojść jedynie w przypadku, gdyby doszło do kolizji pojazdów, w których zostaliby ranni kierujący lub pasażerowie. Wówczas ruch jest wstrzymywany, do czasu interwencji odpowiednich służb. W innych przypadkach nie ma żadnej możliwości, aby pojazd zatrzymał się na pasach lub tym bardziej stanął w poprzek torowiska.”

Wyjaśnienia kierującej

Kierująca tłumaczyła, że nie widziała znaków drogowych i próbowała zawrócić na pas drogi w przeciwnym kierunku, co skłoniło ją do nieprzepisowego manewru na przejściu dla pieszych. Świadkowie zdarzenia zapowiadają przekazanie zdjęć dokumentujących sytuację łódzkim strażnikom miejskim.