poniedziałek, 25 marzec 2024 10:17

Pijana matka z Bełchatowa opiekowała się 15 miesięczna córką!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pijana matka w Bełchatowie Pijana matka w Bełchatowie fot.pixabay

Wstrząsająca historia z Bełchatowa obnaża niebezpieczną nieodpowiedzialność. Kobieta mająca ponad trzy promile alkoholu w organizmie zajmowała się swoją 15-miesięczną córką. Incydent wywołał lawinę reakcji i wzbudził ogromne zaniepokojenie w społeczności.

 

Niebezpieczna opieka

Do dramatycznej sytuacji doszło 19 marca w mieszkaniu przy ulicy Kątnej w Bełchatowie. Anonimowy świadek poinformował policję o nietrzeźwej matce, która opiekowała się małym dzieckiem. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali kompletnie pijaną 29-latkę oraz towarzyszącego jej mężczyznę, także w stanie nietrzeźwości.

Odpowiedzialność i konsekwencje


Po badaniu okazało się, że kobieta miała ponad trzy promile alkoholu we krwi, będąc pod wpływem substancji psychoaktywnych. Dziecko było ubrane nieadekwatnie do warunków atmosferycznych, co sugerowało możliwość wychłodzenia maluszka. Policjanci natychmiast wezwali pomoc medyczną i podjęli działania ratunkowe. Po wytrzeźwieniu, matka usłyszała zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo oraz za posiadanie narkotyków. O jej dalszym losie zdecyduje sąd, jednakże incydent ten rzuca światło na problem nieodpowiedzialności i potrzebę ochrony najmłodszych członków społeczeństwa. Historia z Bełchatowa stanowi ostrzeżenie i przypomnienie o konieczności odpowiedzialnej opieki nad dziećmi oraz konsekwencjach nadużywania alkoholu i narkotyków. Wszelkie działania, które narażają życie i zdrowie najmłodszych, muszą być surowo potępione i skutecznie karane. Dochowanie bezpieczeństwa i dobra dzieci powinno być priorytetem społecznym, któremu winniśmy poświęcić wszelkie wysiłki i uwagę.

źródło: TVN24