poniedziałek, 29 kwiecień 2024 14:35

Groźne zderzenie w Witowie. Nastolatka w szpitalu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wypadek pod Piotrkowem Trybunalskim Wypadek pod Piotrkowem Trybunalskim fot: pixabay

Wczesny poranek w poniedziałek, 29 kwietnia, przyniósł dramatyczne wydarzenia w małej miejscowości Witów, leżącej w gminie Sulejów. Skrzyżowanie, które zwykle bywa spokojnym miejscem, stało się areną groźnego zderzenia między samochodem osobowym a dostawczym. W wyniku tego wypadku, dwa pojazdy przewróciły się na bok, a dodatkowe komplikacje spowodowało uszkodzenie infrastruktury – słup energetyczny runął na ogrodzenie jednej z posesji, co jeszcze bardziej skomplikowało sytuację. Dwie osoby, w tym nastoletnia dziewczyna, z obrażeniami zostały przetransportowane do szpitala. Zdarzenie to przyciągnęło na miejsce liczne służby ratunkowe, które musiały współpracować w trudnych warunkach, aby zaradzić skutkom wypadku i przywrócić normalność na zablokowanej drodze.

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną wypadku w Witowie pod Piotrkowem?
  • Jakie jednostki interweniowały na miejscu wypadku w Witowie?
  • Jakie były skutki zderzenia w Witowie dla uczestników i infrastruktury?
  • Jakie działania podjęto w celu zaradzenia skutkom wypadku w Witowie?
  • Jakie konsekwencje zdrowotne ponieśli uczestnicy wypadku?

Szczegóły zdarzenia

Do wypadku doszło w poniedziałek, 29 kwietnia, przed godziną 7:00 na skrzyżowaniu w Witowie. Jak relacjonuje Bartłomiej Kolasiński z OSP KSRG Przygłów, zderzenie samochodu dostawczego marki Iveco z osobowym Renault Megane spowodowało przewrócenie się obu pojazdów oraz uszkodzenie słupa energetycznego, który spadł na ogrodzenie pobliskiej posesji. Przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierowcę Iveco.

"W wyniku zderzenia oba pojazdy przewróciły się na bok. Uszkodzony został również słup energetyczny, który przewrócił się na ogrodzenie jednej z posesji." - Bartłomiej Kolasiński z OSP KSRG Przygłów

Reakcja służb ratunkowych

Na miejscu zdarzenia interweniowały liczne jednostki: JRG Piotrków Trybunalski, OSP Przygłów, OSP Witów oraz trzy zespoły ratownictwa medycznego i dwa zespoły policji. Działania ratunkowe trwały kilka godzin i zakończyły się po godzinie 12:00. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin, co utrudniało ruch w tej części gminy Sulejów.

Wypadek w Witowie to przypomnienie o konieczności zachowania ostrożności na drogach, szczególnie na skrzyżowaniach równorzędnych. Zarówno kierowcy, jak i lokalne służby wykazały się profesjonalizmem w działaniu, minimalizując skutki tego tragicznego zdarzenia. Dwie osoby, w tym 15-letnia dziewczyna, otrzymały niezbędną pomoc medyczną i obecnie przebywają w szpitalu.

źródło: Nasze Miasto