środa, 03 lipiec 2024 15:29

3-latek i dwie osoby dorosłe poszkodowane w pożarze w Łodzi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W wyniku pożaru mieszkania w kamienicy przy ulicy Miedzianej w Łodzi, trzy osoby zostały poszkodowane. Ogień, który wybuchł we wtorek po południu, spowodował ewakuację dziewięciu osób, w tym trójki dzieci.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy i gdzie wybuchł pożar w Łodzi?
  • Ile osób zostało ewakuowanych z kamienicy w Łodzi?
  • Jakie skutki zdrowotne miało zdarzenie dla mieszkańców?
  • Kto prowadzi dochodzenie w sprawie przyczyn pożaru?
  • Jakie działania podjęła straż pożarna podczas pożaru w Łodzi?

Intensywna akcja ratunkowa

Pożar na drugim piętrze kamienicy w dzielnicy Widzew wymagał interwencji ośmiu zastępów straży pożarnej. Zadymione pomieszczenia stanowiły poważne zagrożenie dla mieszkańców, wśród których było troje dzieci. Strażacy przystąpili do szybkiej ewakuacji, ratując życie dziewięciu osób.

Skutki pożaru

W najbliższym sąsiedztwie źródła pożaru znajdowało się mieszkanie, w którym przebywał 3-latek. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala na badania i obserwację. Pozostałe dwie poszkodowane osoby dorosłe również wymagały interwencji medycznej - jedna trafiła do szpitala, drugiej udzielono pomocy w karetce na miejscu zdarzenia.

Przyczyny pożaru są obecnie nieznane i będą przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez policję po dogaszeniu pogorzeliska, jak stwierdził rzecznik PSP w Łodzi, kpt. Łukasz Górczyński. Śledztwo ma wyjaśnić, co doprowadziło do wybuchu ognia w kamienicy

źródlo: RMF FM.