wtorek, 14 czerwiec 2022 11:19

Używane samochody ciężarowe od sprawdzonego sprzedawcy

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Używane samochody ciężarowe Używane samochody ciężarowe pixabay

Używane samochody ciężarowe w dzisiejszych czasach stanowią ogromną część rynku samochodowego branży TSL.

Przy obecnych cenach nowych pojazdów mało kto decyduje się na zakup pojazdów ciężarowych z salonu. Używane samochody ciężarowe są więc bardzo dobrą alternatywą. Jednak trzeba wiedzieć jak kupować żeby nie wpaść w tarapaty finansowe.

Jak kupować używane samochody ciężarowe?

Zakup używanych samochodów ciężarowych wbrew pozorom nie jest taki łatwy. Żeby nie wpaść w pułapkę należy bardzo uważać i przeanalizować dany pojazd pod wieloma względami. Pierwszym z nich powinien być aspekt prawny – analiza wszystkich przeglądów technicznych i książeczek, które powinny potwierdzić, że pojazd był regularnie serwisowany. Takie dokumenty dodatkowo zabezpieczają przed cofaniem liczników, które w starszych samochodach dalej bywa wykonywane. Kolejnym krokiem jest przeanalizowanie stanu wizualnego pojazdu – czy nie występuje w nim rdza, która może pogarszać się wraz z użytkowaniem pojazdu. I na koniec najważniejsze – oczywiście stan techniczny samochodu i zaglądnięcie do każdego układu. Używane samochody ciężarowe powinny być kupowane w obecności mechanika, który posłuży się swoimi umiejętnościami i przeanalizuje stan samochodu.

Jest jedno miejsce, w którym używane samochody ciężarowe można kupić z czystym sumieniem. Jest nim skup pojazdów od sprawdzonego dealera, który charakteryzuje się bardzo dobrymi opiniami. Dla niej klienci są również ważni i z reguły sprawdzeni dealerzy nie sprzedają kota w worku, gdyż ryzyko zachwiania nieposzlakowanej opinii jest dla nich zbyt duże. Dlatego dealer taki jak Grupa DBK to bardzo dobry wybór dla każdego przedsiębiorcy zainteresowanego kupnem używanego pojazdu ciężarowego.

Podsumowanie

Wielu dobrych dealerów oferuje swoje samochody na aukcjach internetowych. Tam wstępnie można przeanalizować jakie pojazdy dealer posiada w swoim składzie i dokonać rezerwacji wybranych modeli. W ten sposób oszczędza się czas na dojazd i poszukiwanie własnego pojazdu spośród setek innych.