sobota, 26 luty 2022 12:29

Zwiedzanie Waszyngtonu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ESTA ESTA

Jeżeli wybieramy się do jakiegoś kraju, to z pewnością chcemy się dowiedzieć jak najwięcej na temat jego historii i kultury.

Dlatego właśnie takim miejscem będzie stolica, w którym znajdują się wszystkie najważniejsze punkty. Rzeczywiście, jeżeli chcemy zwiedzać Stany Zjednoczone, to koniecznie powinniśmy się wybrać do Waszyngtonu, czyli obecnej stolicy USA. Co ciekawe, tak naprawdę miasto jest położone na terenie Kolumbii, właśnie z tego powodu, jest ono określane Dystryktem Kolumbii. Pierwsze osadnictwo, a właściwie kolonializm był odnotowany już w XVII wieku. Właśnie z tego powodu, w kolejnym wieku Indianie, którzy zamieszkiwali te tereny, zaczęli masowo opuszczać rejon dzisiejszego Waszyngtonu.

Zwiedzanie Muzeów

Jeśli naszym marzeniem jest zobaczenie przynajmniej pewnej części historii, to warto na pewno wybrać się do National Air and Space Museum. To właśnie tutaj możemy zobaczyć tak naprawdę bardzo dużą liczbę różnych historycznych samolotów, a nawet statków kosmicznych. Okazuje się, że to muzeum jest niezwykle popularne wśród turystów. Dlatego trzeba liczyć się z pewnym natężeniem zwiedzających o pewnych porach dnia. Pojechać do Waszyngtonu i nie zobaczyć Białego Domu, czyli Pałacu Prezydenckiego, to można by sądzić, że wycieczka nie jest do końca zaliczona. Biały Dom został określony tym mianem już w 1901 roku. Natomiast jego historia sięga 1792 roku. Na pewno zobaczenie całej architektury, będzie prawdziwym wyzwaniem.

Poszukując przyrodniczych atrakcji

W momencie, kiedy podróżujemy z całą swoją rodziną, to z pewnością chcemy również znaleźć ciekawe atrakcje dla swoich dzieci. Tutaj na pewno warto poszukać takich miejsc, które będą przyciągać swoją przyrodą. Na pewno do nich zalicza się Smithsonian National Zoological Park. Nie jest to duże ZOO, jednak cieszy się ono bardzo dużą popularnością. Nie zapominajmy o tym również, że możemy tutaj zobaczyć nie tylko ponad 200 zwierząt, ale również wśród nich znajdują się gatunki zagrożone. Jeżeli będziemy oprócz tego otwarci na nieco dalsze wycieczki w sąsiedztwie Waszyngtonu, to koniecznie należy zobaczyć Great Falls. Jest to osada, która znajduje się w hrabstwie Fairax. Właśnie tutaj przepływa rzeka Potomac, która wyrzeźbiła niesamowite kaskady, po których płyną malownicze wodospady. Jest to miejsce wyjątkowo kojące i malownicze.

Podróż do Stanów Zjednoczonych w zasięgu ręki każdego turysty

Na szczęście, wylot do Stanów Zjednoczonych jest jak najbardziej w zasięgu naszej ręki. Możemy spokojnie wypełnić specjalny wniosek ESTA, dzięki któremu bez większego problemu rzeczywiście będziemy mogli wylecieć do USA w celach turystycznych. Musimy tylko pamiętać o tym, aby podróż nie przekroczyła 90 dni. To jest naprawdę o wiele wygodniejsze rozwiązanie w porównaniu do wizy, o którą jeszcze trzeba było się starać kilka lat temu. Niestety nie każdy miał tyle szczęścia, by ją otrzymać i tym samym swobodnie podróżować na Zachód. Teraz wypełnienie naszych możliwości jest o wiele łatwiejsze, a jednocześnie jeden wniosek można wypełnić w odniesieniu do dwóch osób.