środa, 19 październik 2022 10:47

Znajdź idealny pierścionek zaręczynowy

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
obrączki Wrocław obrączki Wrocław pixabay

Decyzja o oświadczynach może łatwo doprowadzić do pocenia się dłoni i szybkiego kołatania serca. To poważne postanowienie, ale co z pierścionkiem?

Czy powinno to być złoto, białe złoto czy może różowe złoto? Ile karatów powinien mieć diament, a może wybrać inny kamień szlachetny? Wybór idealnego pierścionka niekoniecznie jest łatwy, w końcu jest to pierścionek, który przyszła żona będzie nosić do końca życia.

Czy pierścionek zaręczynowy musi być drogi?

Czasem można usłyszeć powiedzenie, że miłość znajduje odzwierciedlenie w cenie pierścionka lub wielkości diamentu. Ale czy to prawda? Należy pamiętać, że pierścionek zaręczynowy nie powinien zrujnować budżetu, ale być on symbolem nowego rozdziału na nowej drodze życia, jako przyszłego męża i żony.

Pierścionek zaręczynowy będzie nosił na ręku przez resztę życia. Dlatego ważne jest, aby uwzględnić jakość, trwałość i funkcjonalność w budżecie na pierścionek.Ostatecznie to nie cena powinna być czynnikiem decydującym, ale to, czy styl życia, osobowość, preferencje i blask wybranki znajdują odzwierciedlenie w pierścionku, który ma być kupiony.

Jakie kwestie wziąć pod uwagę przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Styl biżuterii wybranki

Czasem wystarczy rzucić okiem na biżuterię wybranki, aby wiedzieć, w czym gustuje. Czy są to na przykład w niewielki i proste pierścionki czy może bogato zdobione? W ten sposób można uzyskać wgląd w to, czy pierścionek zaręczynowy powinien być minimalistyczny, czy np. większy i bardziej efektowne obrączki Wrocław.

Z jakiego materiału może być wykonany pierścionek?

Kontynuując powyższe pytanie - należy zwrócić uwagę na najczęściej używaną biżuterię przyszłej żony. Czy woli czerwone złoto, białe złoto, srebro, a może inny materiał? Wybierając pierścionek z materiału, z którym zwykle nosi, najlepiej można dopasować się do jej osobistego stylu.

Praca i wypoczynek przyszłej żony

Wielu mężczyzn uważa, że ich dziewczyna musi mieć to, co najlepsze z najlepszych, dlatego większość rozważa pierścionek z 24 karatowego złota. Tu jednak są pewne środki ostrożności, które należy wziąć pod uwagę, ponieważ 24-karatowe złoto jest stosunkowo miękkim materiałem, co np. nie jest dobrym pomysłem na codzienną biżuterię. W zależności od tego, jak przyszła żona aktywnie spędza czas wolny i jaki ma rodzaj pracy, można wybrać na przykład pierścionki zaręczynowe z 14-karatowego złota. Złoto 14-karatowe jest bardziej wytrzymałe i odporne na codzienne noszenie. 

Diamenty i inne kamienie szlachetne

Mając na uwadze preferencje stylistyczne  przyszłej żony, jej osobowość i rozmiar dłoni najważniejszą rzeczą jest teraz wybór odpowiedniego kamienia na pierścionek. Kamień ma ogromne znaczenie dla charakteru pierścionka i tutaj można wiele zrobić, aby pierścionek był niepowtarzalny. Diamenty są ponadczasowe, dlatego są najczęściej używane w pierścionkach zaręczynowych. Ale to nie jedyna możliwość. Ogromny wybór kolorowych kamieni szlachetnych takich jak szafiry, rubiny, morganity, pozwala dopasować pierścionek do osoby.