niedziela, 16 październik 2022 12:17

Czy obecnie warto pracować w niemieckiej opiece?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Praca opieka Niemcy Praca opieka Niemcy adobestock

Szalejąca w naszym kraju inflacja, objawiająca się coraz szybszym wzrostem cen w sklepach, punktach usługowych oraz opłat wszelkiego rodzaju, sprawia, że coraz więcej Polaków zastanawia się nad zarobkowym wyjazdem za granicę.

Co prawda inflacja dotyka praktycznie całego świata, jednak w niektórych państwach jest ona nawet dwa razy niższa niż w Polsce. Ponadto praca za tak zwaną „twardą walutę”, przy coraz słabszym kursie złotówki, jest obecnie opłacalna jak nigdy. Jedną z lepszych opcji pracy zarobkowej za granicą jest praca w opiece w Niemczech. W poniższym artykule opiszemy ile można na niej zyskać i jakie warunki trzeba spełnić aby móc wyjechać na zlecenie.

Jeśli chodzi o wymagania niezbędne do podjęcia pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech, to są dwa główne. Po pierwsze, konieczna jest znajomość języka niemieckiego. Jednak nie chodzi tu o posiadanie wszelkiego rodzaju certyfikatów, czy zaświadczeń o nienagannej znajomości gramatyki i ortografii. Liczy się komunikatywność oraz umiejętność sprawnego porozumiewania z seniorem oraz jego rodziną. Po drugie, posiadanie doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Tutaj także wliczane jest doświadczenie zdobyte podczas sprawowania opieki nad członkami swojej rodziny np. dziadkami, czy rodzicami. Oczywiście bardzo pomocna będzie także umiejętność gotowania, czy sprzątania. Czasami rodzina seniora wymaga posiadania prawa jazdy kategorii B, bowiem do dyspozycji opiekunki jest auto.

Praca w opiece w Niemczech to jednak nie tylko wymagania ale i korzyści. Dobre firmy opiekuńcze, takie jak na przykład Veritas Opieka, oferują średnie wynagrodzenie oscylujące w okolicach 1700 euro netto na miesiąc. Tu trzeba nadmienić, że koszty zakwaterowania oraz wyżywienia opiekunki w niemieckiej opiece pokrywa senior lub jego rodzina. Dzięki temu koszty życia na tak zwanej szteli są naprawdę niskie i większość zarobionej gotówki można odłożyć na koncie lub przesłać do rodziny w kraju. Ponadto Veritas Opieka oferuje swoim opiekunkom także bezpłatny transport na miejsce zakwaterowania oraz późniejszy powrót do kraju. Więcej informacji na temat pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na naszej stronie pod linkiem: Praca opieka Niemcy.