czwartek, 01 wrzesień 2022 17:08

Wysoka wrażliwość we współczesnym świecie.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
osoba wysoko wrażliwa osoba wysoko wrażliwa pixabay

Nie da się ukryć, ludzki umysł bardzo często jest przytłoczony pewnym natłokiem informacji, które wydają się istotne.

Oczywiście nie zawsze tak jest, ponieważ niektórzy nie są w stanie odróżnić ważnych informacji od tych mniej ważnych, zwłaszcza jeśli ostatecznie prowadzi to do wielu poważnych problemów także zdrowotnych. Osoby z WWO to przede wszystkim ludzie, którzy są nadwrażliwi na konkretne bodźce zwłaszcza te dotyczące informacji. W ten sposób osoba cierpiąca na taki stan może interesować się nawet mniej interesującymi tematami, które według oceny tej samej osoby mogą być uznawane za coś istotnego.

Problem z rozróżnieniem przydatności informacji.

Trzeba przyznać, że takie głębokie przetwarzanie ich odpowiednie wyczulenie na bodźce sprawia, że te osoby mogą przeżywać o wiele silniejsze emocje niż każda inna osoba. To więc pokazuje, że umiejętność oddzielenia pewnych informacji jest bardzo istotna zwłaszcza w pewnym etapie życia, gdzie trzeba odróżniać sprawy mniej ważne od tych ważnych. To bardzo trudne, jeśli ktoś cały czas przez okres trwania swojego życia interesuje się tylko rzeczami, które z punktu innej osoby wydają się błahe i śmieszne. Jednak w tym wypadku należy też zachować powściągliwość, gdyż osoby silnie wrażliwe mogą zostać bardzo łatwo urażone, tym co ktoś do nich mówi, warto więc zachować rozwagę.

Zbyt duża aktywność mózgu a problemy psychiczne.

Trzeba więc jasno powiedzieć, że aktywność mózgu w przypadku takich osób jest o wiele bardziej złożona, przez co takie nadmierne stymulowanie, może w niektórych przypadkach okazać się niezbyt bezpieczne. Chodzi tutaj przede wszystkim o obciążenie samej psychiki, które może być zwyczajnie przemęczona i o wiele bardziej podatna na choroby psychiczne, jakie z tego faktu mogą wynikać. Nic więc dziwnego, że w tego typu sytuacjach warto zachować pewien umiar i nauczyć się rozróżniać wagę danej informacji co jest trudne w przypadku osób z WWO. Jakby nie patrzeć problem jest poważny a więcej o osobach z WWO dowiemy się na stronie https://gentlewoman.eu/osoba-wysoko-wrazliwa/