sobota, 30 kwiecień 2022 08:23

Jak znaleźć najlepsze sushi w Lublinie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
sushi Lublin sushi Lublin pixabay

Japoński specjał już kilka lat temu podbił serca wielu Polaków. Niestety na fali popularności ten smakołyk dorobił się wielu nieudolnych podróbek. W efekcie tego ciężko znaleźć naprawdę dobre sushi w Lublinie, jak również w innych miastach. Na szczęście kierując się poniższymi wskazówkami, błyskawicznie znajdziemy lokal serwujący doskonałe maki, futomaki, california rolls, lub sashimi.

 

To, co w sushi najważniejsze

Znana w Europie wersja sushi nieco różni się od japońskiego oryginału. W Azji największą popularnością cieszy się sashimi oraz nigiri, czyli w zasadzie najprostsza postać sushi, za którą nasi rodacy przepadają najmniej. W Polsce, ale także w Niemczech lub we Francji zdecydowanie chętnie zamawiane są rolki w stylu california czy wersja z tempurą. Niezależnie jednak od tego, jakie dokładnie sushi lubimy, musi ono być świeże, a o tym przeważnie świadczy dosyć ograniczona karta lokalu podającego takie pyszności. Poza tym nie zrażajmy się do restauracji, w których od czasu do czasu zabraknie jakiegoś składnika. To najlepszy dowód, że produkty są zamawiane na bieżąco i nie zatrujemy się np. starą rybą. Ważny jest również czas przygotowania dania. Sushi powinno być przyrządzane na świeżo, dlatego omijamy szerokim łukiem punkty mające przygotowane w lodówkach zestawy.

Lublin, czyli miasto oferujące odrobinę egzotyki

W stolicy Lubelszczyzny znajdziemy wiele restauracji podających dania z różnych zakątków świata, ale zdecydowany prym wiodą tu lokale włoskie i japońskie. Jako, iż skupiamy się na tych drugich, warto w tym miejscu zajrzeć na tę stronę internetową https://www.takushisushi.pl/. Znajdziemy tu namiary na restaurację sushi położoną zaledwie 4 km od znanego wszystkim Zamku w Lublinie. Lokal ten może zaproponować nam niemalże wszystkie rodzaje japońskiego dania, ale także zupy i tatar z tuńczyka, które wychodzą spod ręki wykwalifikowanego sushi mastera. Klasyczne nigiri z łososiem, rybą maślaną, nieco bardziej egzotyczną ośmiornicą albo wyśmienite california rolls podbiją nasze serca. Po jednej wizycie w tym miejscu zostaniemy jego stałymi bywalcami, ale pamiętajmy, że restauracja ta oferuje także dowóz zamówień pod wskazany adres. 

Tylko dobrze przygotowane sushi ze świeżych składników może nas rozkochać w kuchni japońskiej. Jeśli skorzystamy z usług wspomnianej restauracji, zyskamy gwarancję pełnego zadowolenia z tego, czego tam doświadczymy. Taka wizyta w lokalu podającym sushi jest świetnym sposobem na zakosztowanie cudownych klimatów kraju kwitnącej wiśni.