wtorek, 06 kwiecień 2021 14:59

Jak bezpiecznie i szybko pożyczać pieniądze korzystając z usług firmy pozabankowej?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Firma pożyczkowa świadcząca usługę pożyczki z dostawą do domu Firma pożyczkowa świadcząca usługę pożyczki z dostawą do domu pixabay

Każdy początkujący pożyczkobiorca zastanawia się nad tym w jaki sposób pożyczyć pieniądze, z jakiej oferty skorzystać i która firma pożyczkowa będzie najlepsza.

Właściwie to pytań tego typu może być dużo więcej w zależności od oczekiwań i potrzeb danego klienta. Poniżej można przeczytać informacje na temat tego jak szybko pożyczyć pieniądze aby tego nie żałować. 

Gdzie szukać szybkiej pożyczki?

Podstawowy podział pożyczek dzieli je na pożyczki bankowe i pożyczki pozabankowe. Zdecydowanie szybciej można uzyskać te drugie dlatego na nich postaramy się skupić.

Najpopularniejsze sposoby na uzyskanie pożyczki pozabankowej to:

  • Wnioskowanie o pożyczkę do domu- pożyczka do domu to zdecydowanie jedna z najwygodniejszych postaci pożyczania pieniędzy w formie gotówkowej. Wielu klientom firm pożyczkowych zależy żeby dostać realną gotówkę do ręki w szybkim czasie, dlatego decydują się na taką opcję. Jednak pożyczki do domu nie są oferowane przez wszystkie firmy. Firma pożyczkowa świadcząca usługę pożyczki z dostawą do domu musi w końcu dysponować odpowiednim zapleczem w postaci doradców terenowych, którzy własnym samochodem dojadą do pożyczkobiorcy, aby dopełnić wszelkich formalności. Osoby zainteresowane pożyczkami domowymi powinny szukać firm działających lokalnie wówczas procedury pożyczkowe zostaną dopełnione w ekspresowym tempie.
  • Wnioskowanie o pożyczkę przez internet - w tym wariancie również nie trzeba wychodzić z domu aby zaciągnąć pożyczkę. Do tego usługę pożyczki przez Internet oferuje naprawdę wiele firm funkcjonujących na polskim rynku. Jednak aby uzyskać pożyczkę przez internet koniecznie trzeba posiadać smartfon, tablet lub komputer z dostępem do internetu. Bardzo często wymagane jest też konto bankowe z możliwością wykonania przelewu internetowego, który umożliwia zweryfikowanie tożsamości pożyczkobiorcy. Niemniej procedura zaciągnięcia pożyczki przez Internet jest prosta, gdyż polega mniej więcej na uzupełnieniu formularza online i właśnie wykonaniu przelewu weryfikacyjnego. 
  • Wnioskowanie o pożyczkę u doradcy finansowego - osoby preferujące kontakt osobisty bądź takie, które nie potrafią obsługiwać internetu lub nie mają zaufania do tej formy pożyczania pieniędzy, mogą też udać się do placówki doradcy finansowego, który świadczy usługi finansowe pod szyldem konkretnej firmy bądź też umożliwia skorzystanie z oferty wielu współpracujących z nim firm. Jest to tradycyjna forma pożyczania pieniędzy umożliwiająca uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pożyczkobiorcę pytania oraz pozwalająca na dobranie pożyczki spełniającej wymagania bez tracenia czasu na poszukiwanie pożyczki we własnym zakresie. 
  • Wnioskowanie o pożyczkę przez telefon- pożyczki SMS to kolejna opcja posiadająca swoje plusy jak i minusy. Przy pierwszym pożyczaniu przez telefon możliwe, że firma będzie wymagać zalogowania się do formularza online bądź w inny sposób będzie chciała zweryfikować tożsamość klienta. Dlatego jedynie powtórne skorzystanie z tej opcji daje szansę na uzyskanie szybkiej pożyczki. 

Pożyczki na dowód, pożyczki bez baz, pożyczki bez dochodów - czy są realne?

Zazwyczaj do skorzystania z usług firmy pożyczkowej skłania nas nienajlepsza sytuacja finansowa bądź nagła potrzeba przekraczająca aktualny domowy budżet. Dlatego osoby w trudnej sytuacji finansowej niejednokrotnie zadają sobie pytanie: czy ich aktualny stan portfela pozwoli im na zaciągnięcie pożyczki i czy będą dla firmy pożyczkowej wiarygodnym pożyczkobiorcą? No niestety choć w internecie pełno jest sloganów w reklamujących pożyczki bez BIK i pożyczki na dowód to pozabankowe instytucje finansowe mają obowiązek sprawdzić sytuację danego klientach i mogą odrzucić wniosek o pożyczkę klienta, który na przykład widnieje w bazach jako wieloletni dłużnik. Mimo, że wymagania firm pozabankowych wobec klientów są mniejsze niż banków to jednak trzeba się liczyć z odmową. Jedynie pożyczki prywatne są wyjątkiem, gdyż reguluje je kodeks cywilny zatem są udzielane na dowolnych warunkach jakie ustalą między sobą obie strony. Niestety jest to pole do nadużyć dlatego zawsze decydując się na pożyczki prywatne musimy pilnować wszystkich zapisów umowy oraz ostrożnie podchodzić do udostępniania swoich danych osobowych i wykonywania jakichkolwiek przelewów. 

Jak sprawdzić uczciwość firmy pożyczkowej?

Po pierwsze trzeba sprawdzić czy dana firma pożyczkowa figuruje w Rejestrze Firm Pożyczkowych prowadzonym przez KNF, czyli Komisję Nadzoru Finansowego. Nieobecność firmy na liście KNF-u powinno wzbudzić poważne wątpliwości względem jej uczciwości.

Kolejna kwestia to zweryfikowanie danych dostępnych w KRS, czyli Krajowym Rejestrze Sądowym. Każda firma uczciwie działająca na terenie Polski powinna być zarejestrowana w bazie KRS udostępniając dane takie jak: NIP, REGON, nazwa i siedziba firmy. 

Pozytywnie o firmie pożyczkowej będą świadczyć też uzyskane certyfikaty na przykład może to być: Laur Konsumenta, Certyfikat Rzetelna Firma lub Certyfikat Firma Wiarygodna Finansowo.

Jak bezpiecznie pożyczać pieniądze korzystając z usług firmy pozabankowej?

  1. Podstawa to weryfikacja zapisów umowy pożyczkowej. Trzeba sprawdzić czy dane podane w umowie zgadzają się z umową ustną, ofertą przedstawioną w folderze lub na stronie. 
  2. Warto też sprawdzić opinie innych klientów na temat danej oferty i danego pożyczkodawcy. Oczywiście opinie w internecie bywają mylące i mogą mieć swoje źródło u nieuczciwej konkurencji ale lepiej sprawdzić reputację firmy przed nawiązaniem z nią współpracy.
  3. Korzystając z pożyczki internetowej trzeba zadbać o bezpieczeństwo swoich danych osobowych. Najlepiej aby strona internetowa pożyczkodawcy posiadała certyfikat bezpieczeństwa czyli zieloną kłódkę obok adresu strony. 
  4. Zawsze przed zawarciem umowy pożyczkowej trzeba sprawdzić czy spłacanie pożyczki, czyli wysokość raty, będzie realna do spłacenia w kontekście kondycji finansowej danego klienta. Przeliczenie własnych możliwości może wpędzić pożyczkobiorcę w spiralę zadłużenia bądź przyczynić się do konieczności zapłaty karnych odsetek za opóźnienia w spłacie zadłużenia. Dlatego świadoma weryfikacja własnej sytuacji finansowej jest kluczem do poprawy swojej sytuacji.